Menü Altı
Menü Altı

Genco büyüledi

Genco büyüledi

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin bu yıl “Yeryüzünde bir yer. İnsanca yaşamak için” teması ile sunduğu 15. Kıbrıs Tiyatro Festivali, Türkiye’nin önemli tiyatrolarından Dostlar Tiyatrosu’nun sahnelediği “Güneşin Sofrasında” oyunu ile perdelerini açtı.

Bu yıl 7 Eylül – 3 Ekim tarihleri arasında 10 farklı oyunun 11 temsil yapacağı 1 aylık Tiyatro Eylülü dün gece saat 20:30’da Yakın Doğu Üniversitesi AKKM’de sahnelenen ve usta sanatçı Genco Erkal’ın uyarlama ve yönetmenliğini yaptığı, Genco Erkal ile Tülay Günal’ın bir kez daha tiyatroseverleri kendisine hayran bırakan müthiş performansına sahne olan müzikal “Güneşin Sofrasında” oyunu ile açıldı.

Ev sahibi Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı’nın yanı sıra Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı, TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, bazı LTB Meclis üyeleri ve kalabalık bir tiyatroseverin izlediği oyun büyük bir beğeni kazanırken salonu dolduran festival seyircisi Genco usta ve Tülay Günal’ı dakikalarca ayakta alkışladı.

Erkal ve Günal’a festival plaketi sunuldu

Oyun sonrasında ise LTB Başkanı Mehmet Harmancı ve Festival Komitesi Başkanı Kıymet Karabiber her zamanki gibi bu kez de müthiş bir performans sergileyen Genco Erkal ve Tülay Günal ikilisine festival plaketini takdim ettiler.

Harmancı: “Dostlar Tiyatrosu bizi yeniden dostlarla buluşturdu”

LTB Başkanı Mehmet Harmancı plaket sunumu öncesi gerçekleştirdiği konuşmasına 15. Kıbrıs Tiyatro Festivali için solanu dolduran seyircilere hoşgeldiniz diyerek başladı. Festivale çok yakışır bir şekilde sevgili üstad Genco Erkal ve Dostlar Tiyatrosu ile başladıklarını belirten Harmancı, “Dostlar Tiyatrosu bizi yeniden dostlarla ve “Tiyatronun Eylülü” ile buluşturdu. Festivale emeği geçen herkese,tüm sponsorlarımıza ve siz değerli tiyatroseverlere teşekkür ederim. İyi ki varsınız.Güzel bir festival olsun” dedi.

2.oyun Tiyatro Pera’dan “Vanya, Sonya, Maşa ve Spike”

Kıbrıs Türk Petrolleri ve Cyprus XP Group’un platin sponsor ,YDÜ AKKM’nin salon sponsoru,Telsim Vodafone Grup Şirketi’nin Teknoloji ve İletişim sponsoru, Lefkoşa Belediye Çalışanları Tasarruf Kooperatifi Ltd.’nin gümüş sponsor olduğu, Golden Tulip Otel ve Cookies Bake Shop.’un katkı koyduğu festivalde 11 Eylül Pazartesi saat 20:30’da YDÜ AKKM’de Tiyatro Pera’nın “Vanya, Sonya, Maşa ve Spike” oyunu sahnelenecek.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir