En Ust

19 Temmuz 2024

Menü Altı
Menü Altı

Frank Sinatra Büyük Han’da esti

Frank Sinatra Büyük Han’da esti

Büyük Han’da dün akşam, Frank Sinatra rüzgarı esti.

Lefkoşa Belediye Orkestrası (LBO) 2017-2018 sezonuna “Frank Sinatra Şarkıları Konseri” ile başladı.

Büyük Han’da yer alan konseri, LTB Başkanı Mehmet Harmancı da müzikseverlerle birlikte izledi.

Oskay Hoca yönetimindeki konserde, solist olarak yer alan Ahmet Evan, Fikri Karayel, Hüseyin Altan ve Nihan Görgü, Frank Sinatra’nın şarkılarını seslendirdi. LBO ve solistlerin müzik ziyafeti sunduğu gecede müzikseverler Frank Sinatra şarkılarına eşlik ederek dans etti.

Sinema oyuncusu olarak da büyük başarı kazanan ABD‘li popüler şarkıcı Frank Sinatra, 1989’da 82 yaşındayken kalp krizinden hayatını kaybetmişti. Özellikle “My way” şarkısıyla hatırlanan ünlü sanatçı, 1950’lerde Hollywood’da art arda çevirdiği filmlerdeki başarılarıyla zirveye çıkmıştı. 20’nci yüzyılın en uzun süre ayakta kalan şarkıcısı olarak tanımlanan Sinatra “kadınların ilahı”ydı. 

Harmancı: “Orkestra dinleyenlere aşk ve mutluluk kokan bir gece yaşattı”

LTB Başkanı Mehmet Harmancı konser sonunda yaptığı konuşmada, Lefkoşa’nın büyük bir orkestraya sahip olduğunu belirterek LBO’nun gerek dünya müziklerini gerekse ülkeye ait müzikleri yıllardır başarılı bir şekilde yorumladığını ve icra ettiğini belirtti.

“LBO dinleyenlere aşk ve mutluluk kokan bir gece yaşattı” diyen Harmancı hiçbir karşılık beklemeden gecede solist olarak yer alan ve seslendirdikleri şarkılarla dinleyenlere keyifli anlar yaşatan Ahmet Evan, Fikri Karayel, Hüseyin Altan ve Nihan Görgü’ye teşekkür etti.

Başkan Harmancı ayrıca sanatçılara, 22 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek olan “Lefkoşa Turkcell’le Koşuyor, SOS Çoçukköyü Gülüyor” maratonuna katılımları için numaralarını takdim etti. Maratonun bu sene SOS Çocukköyü yararına koşulacağını belirten Harmancı, her çocuğun gülmesi için bu yıl da maratona çok büyük katılım olacağından şüphe duymadığını belirtti.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir