En Ust

13 Temmuz 2024

Menü Altı
Menü Altı

Erhürman’dan yanıt geldi

Erhürman’dan yanıt geldi

Partisinin dün akşamki kuruluş yıl dönümü resepsiyonunda CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’a “tarihi de sen koy, erken seçime gidelim” çağrısı yapan Başbakan Hüseyin Özgürgün’e Erhürman’dan yanıt geldi.

Erhürman, yasal olarak mümkün olan en erken tarih için getirilecek öneriye imza atmaya da, Özgürgün her zamanki gibi kaçacaksa Meclis’e öneri götürmeye de hazır olduklarını açıkladı.

“Özgürgün’ü ciddiye almakta büyük güçlük çekiyorum” diyen Erhürman, Özgürgün’e Seçim ve Halkoylaması Yasası’nın Meclis Genel Kurulu’na getirmesi ve Yüksek Seçim Kurulu’yla da görüşerek seçim tarihi belirlemesi çağrısı yaptı.

Erhürman’ın, Facebook sayfasından yayımladığı açıklaması şöyle:

SEÇİM
Aylar önce “tarihi siz belirleyin, getirin imzalayayım” deyip de HER ZAMANKİ GİBİ SÖZÜNDE DURMAYARAK götürdüğümüz öneriyi imzalamayan Özgürgün’ü ciddiye almakta büyük güçlük çekiyorum. Ama çok açık söylüyorum: Yasayı bir an önce komiteden geçirip Genel Kurul’a getirin. YSK ile görüşün. Yasal olarak mümkün olan en erken tarihte seçimi yapalım. Biz, yasa geçer geçmez, YASAL OLARAK MÜMKÜN OLAN EN ERKEN TARİH için getirilecek öneriye imza atmaya da, Özgürgün her zamanki gibi kaçacaksa, Meclise öneri götürmeye de hazırız.

İlgili haberler:

  • Özgürgün’den Erhürman’a “seçim tarihini sen koy” çağrısı

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir