Menü Altı
Menü Altı

Erhürman: “Herkes bilsin ki bu işin tadı fena halde kaçtı”

Erhürman: “Herkes bilsin ki bu işin tadı fena halde kaçtı”

Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde düzenlenen kitap okuma yarışmasında tek tip kitapların yer almasına, ana muhalefet CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, “Herkes bilsin ki bu işin tadı fena halde kaçtı” ifadeleriyle tepki gösterdi.

Erhürman, yarışmayla ilgili bilgi notunu facebook sayfasından paylaştı ve okumanın teşvik edilmesini en çok isteyenlerden biri olduğunu ifade etti.

Erhürman, yarışmadaki kitap listesine tepkisini de şöyle dile getirdi:

“Okullarımızda çocukların ve gençlerin kitap okumasının teşvik edilmesini en çok isteyenlerdenim. Çocuklar ve gençler yaşlarına uygun her türlü kitabı okusun, farklı görüşleri, farklı anlatımları tanısın, farklı yaşam biçimlerinden haberdar olsun, kendi tercihlerini kendileri yapsınlar. O nedenle İlahiyat Koleji’ndeki bu proje ilgi çekici geldi bana. Ama kitap listesi! Bir görüşten başka görüşten haberdar olmayan insan yetiştirmeye, endoktrinasyona yönelik bir liste. Herkes bilsin ki bu işin tadı fena halde kaçtı!!!”

Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde geçen mayıs ayında düzenlenen yarışmada, öğrencilere verilen listedeki kitapların her birinden 7’şer soru yöneltileceği belirtiliyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir