Menü Altı
Menü Altı

Erdoğan’dan Ürdün’e Kıbrıs üzerinden su önerisi

Erdoğan’dan Ürdün’e Kıbrıs üzerinden su önerisi

Asrın Projesi olarak isimlendirilen projeyle Anamur’dan Kıbrıs’a deniz altından borularla gelen suyun Ürdün’e de satılması gündemde…

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Anamur’dan Kuzey Kıbrıs’a deniz altından getirilen su hattının, Ürdün’e uzatılması önerisinde bulunduğu belirtildi.

Ürdün dönüşü uçakta gazetecilerle sohbet eden Erdoğan’ın sözleri, Milliyet gazetesi köşe yazarı Hakkı Öcal’ın dünkü köşe yazısında yer aldı.

Milliyet gazetesi köşe yazarı Hakkı Öcal’ın dünkü köşe yazısında su konusundaki ifadeler şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ürdün dönüşü uçakta soruları yanıtlarken, PYD’nin kontrolündeki Afrin bölgesine ilişkin soruya, “Bizim için önemli olan şey, oralarda teröre müsaade etmemektir. Oralarda terörün baskın çıkma ihtimali olursa gözümüzü karartırız” karşılığını verdi

Kral Abdullah’la Eylül’de BM Genel Kurulu’nda bir araya geleceğini kaydeden Erdoğan, ayrıca Kralı Türkiye’ye davet ettiğini söyledi. Ürdün-Türkiye ekonomik ilişkilerini geliştirmek için bir iş konseyi toplantısı yapılacağını belirten ve örnek olarak Türkiye’nin Amman’da metrobüs imalatı ve işletilmesi için harekete geçeceğini kaydeden Erdoğan, Anamur-Kuzey Kıbrıs denizaltı su nakil hattını Ürdün’e uzatma önerisinde bulunduğunu söyledi.”

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir