Menü Altı
Menü Altı

Denktaş: “Varsın yine müstakbel koalisyon ortaklarımız heyecanlansın”

Denktaş: “Varsın yine müstakbel koalisyon ortaklarımız heyecanlansın”

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı, Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, CTP ile UBP’ye erken seçim kararları nedeniyle sosyal medya paylaşımıyla da eleştirilerini sürdürdü ve seçimden sonra kurulacak hükümette de yer alacaklarının sinyalini verdi.

Denktaş, “Biz yenidünya ağacına tırmanmak yerine, devleti devlet gibi yönetiyoruz ve sorumluluklarımızın farkındayız. Erken seçimden hiçbir zaman çekinmedik, yine çekinmiyoruz. Varsın yine müstakbel koalisyon ortaklarımızın tümü heyecanlansın… Biz siyaseti sorumlulukla yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Denktaş’ın Facebook sayfasında yazdıkları şöyle:

Çocukken mahallede top oynarken aniden bazı arkadaşlarımızın durduk yere birbirini gazlama huyu vardı. Bir tanesi aniden diğerine derdi ki “Bence sen oradaki o yenidünya ağacına çıkaman…” Vay efendim çıkardı çıkamazdı çıkardı çıkamazdı derken… Maçın içinde beklerdik efendiler yenidünya ağacına çıksın da ensin… Bizim memleketin erken seçim muhabbetini da hep buna benzetirim. Bakalım kim daha önce tırmanacak Yenidünya ağacına… Bu memlekette hatırı sayılır sayıda seçime girdim, hem UBP ile hem CTP ile defalarca koalisyon hükümeti kurdum. Her seferinde de müstakbel koalisyon ortaklarımız erken seçim heyecanıyla asıl sorumluluklarını göz ardı etmekten çekinmediler. Türkiye Cumhuriyeti ile imzalanan protokoller ciddi mali disiplin ve bütçe yönetimi gerektiriyor. Yoğun çabalarımız sonucunda 1974’ten bu yana ilk kez bu yıl KKTC bütçesi 470 milyon TL artıya geçmiş durumdadır. Her yılın kasım ayında başlayan ve piyasaya negatif bir endişe olarak yansıyan “Acaba 13. maaşlar ödenecek mi?” korkusu bu yıl yok. Devletle iş yapan özel sektörün “Acaba devlet alacaklarımızı bu yıl ödeyebilecek mi?” endişesi de bu yıl yok. Neden? Çünkü biz yenidünya ağacına tırmanmak yerine, devleti devlet gibi yönetiyoruz ve sorumluluklarımızın farkındayız. Erken seçimden hiçbir zaman çekinmedik, yine çekinmiyoruz. Varsın yine müstakbel koalisyon ortaklarımızın tümü heyecanlansın… Biz siyaseti sorumlulukla yapmaya devam edeceğiz.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir