Menü Altı
Menü Altı

Denktaş: “Hükümetten çekilmem, geçici hükümet isterlerse gelsinler”

Denktaş: “Hükümetten çekilmem, geçici hükümet isterlerse gelsinler”

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, erken seçim için 7 Ocak’ı belirleyen UBP ve CTP’nin ülkeyi kaosa sürüklediğini görüşünü yineleyerek iki partiyi kapalı kapılar ardında anlaşmakla suçladı ve DP’nin hükümetten çekilmesini gerektirecek bir şey olmadığını söyledi. Denktaş, “Geçici hükümet isterlerse gelsinler konuşalım” dedi.

Erken seçim tartışmalarını değerlendiren Denktaş; “Belli ki iki parti uzlaştı ancak 7 Ocak tarihi, 2018 bütçesinin uygulanmasını engelleyecek, bu kaostur” diye konuştu.

DP Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, bugün DP Balıkesir Örgütü’nü ziyaretinde konuştu.

Erken seçim tartışmasına değinen Denktaş, bütçeye işaret etti; “UBP ve CTP’yi sorumsuzca davranmakla” suçladı.

“İktidar ilk defa ‘seçim tarihini muhalefet belirlesin’ dedi”

Denktaş, şunları söyledi:

“31 Ekim itibari ile bütçeyi sunmamız gerek, bu şekilde 2018’e bütçesiz girilecek… 2019 bütçesi de havada olacaktır, bizi kalkındıracak bir bütçe olmayacaktır. Bu gerçekler ortada dururken, son derece sorumsuzca ve hiç olmayacak şekilde seçim tarihini belirlediler. Seçim tarihini iktidar belirler. İlk defa iktidar diyor ki ‘muhalefet belirlesin’. Muhalefet de devlet işleyişini bilmediği için 7 Ocak tarihini attı.”

“Kapalı kapılar ardında”

Denktaş her iki partinin kapalı kapılar arkasında uzlaşı sağlayarak 7 Ocak’ı belirlediği iddiasında bulundu.

Denktaş, “Belli ki kapalı kapılar ardında iki partinin oyları yeterlidir, uzlaşıya varmıştır bu konuda… Bu uzlaşmayla ülkeyi kaosa sürükleyecekler, DP bu kaosun içinden dimdik çıkacaktır ve o gün geldiğinde iki partiyle görüşeceğiz” dedi.

“Seçime eski yasayla girilecek”

Yüksek Seçim Kurulu’nun yeni Seçim Yasası’na göre hazırlık yapıp yapamayacağına ilişkin bir soruya karşın da Serdar Denktaş, “Seçime eski yasayla girilecek, YSK yeni yasanın geçip uygulamaya girmesini bekleyebilir mi emin değilim” değerlendirmesini yaptı.

Bir soru üzerine 13. maaşların hazırlığının yapıldığını ve aralık başı ödeneceğini de açıklayan Denktaş,  basında yer alan DP’nin hükümetten çekileceğine ilişkin iddiaları da yanıtladı.

Denktaş, “Çekilmemi gerektirecek birşey yok, geçici hükümet isterlerse gelsinler konuşalım” dedi.

İlgili haberler:

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir