En Ust

19 Temmuz 2024

Menü Altı
Menü Altı

Deniz suyu kalitesinin izlenmesi için eğitim verildi

Deniz suyu kalitesinin izlenmesi için eğitim verildi

Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında, Çevre Koruma Dairesi personeline deniz suyu kalitesinin izlenmesi, numune alınması ve analiz edilmesi konularında hizmet içi eğitim verildi. Çalışmalar Gazimağusa, Girne, Güzelyurt ve İskele bölgelerinde başlayacak.

Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Çevre Koruma Dairesi tarafından personele yönelik hizmet içi eğitim verildi.

ÇEVRE KORUMA DAİRESİ PERSONELİ, “DENİZ SUYU KALİTESİNİN İZLENMESİ, NUMUNE ALINMASI VE ANALİZİ” ÇALIŞMALARINA HAZIR

Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan “KKTC genelinde deniz suyu kalitesinin izlenmesi, numune alınması ve analiz edilmesi” konularında iş birliği protokolü çerçevesinde, Çevre Koruma Dairesi çalışmalara başladı.

Bu kapsamda söz konusu numunelerin alınmasında görev alacak Gazimağusa, Girne, Güzelyurt ve İskele Bölge Birimleri’ndeki ilgili Çevre Koruma Dairesi personellerine yönelik hizmet içi eğitim verilmiştir.

Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlikl ve Çevre Bakanlığı’na Bağlı Çevre Koruma Dairesi Müdürü Abdullah Aktolgalı tarafından personele yönelik bilgilendirme yapılmış, Daire uzman ekipleri tarafından da, protokol kapsamında görev yapacak personele yönelik olarak “Yüzme Sularında Mikrobibiyolojik Analizler için Numune Alma, Saklama ve Taşıma Kuralları” Başlıklı hizmet içi eğitim verilmiştir.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir