Menü Altı
Menü Altı

CTP Güzelyurt İlçe Başkanı Çağlar Gulamkadir: Su baskınlarının nedeni Güzelyurt Belediyesi’dir

CTP Güzelyurt İlçe Başkanı Çağlar Gulamkadir: Su baskınlarının nedeni Güzelyurt Belediyesi’dir

CTP Güzelyurt İlçe Başkanı Çağlar Gulamkadir, Güzelyurt’ta yaşanan su baskınlarından Güzelyurt Belediyesi’ni sorumlu tuttu.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Güzelyurt İlçe Başkanı Çağlar Gulamkadir, Bademlik ve eski Lefke/Güzelyurt yolunda yaşanan su baskınlarından Güzelyurt Belediyesi’ni sorumlu tuttu.

CTP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada, özellikle Bademlik ve eski Lefke/Güzelyurt yolu olarak bilinen bölgelerdeki su baskınlarının aşırı yağıştan değil, Güzelyurt Belediyesi’nin plansız, programsız, derenin içine yol yapması ve dere güzergahını tıkaması sonucunda yaşandığı savunuldu.

Açıklamada, Bostancı bölgesinden gelen suyu derivesyon kanalından Güzelyurt Göleti’ne aktarıp Güzelyurt’a gelecek su taşkınlarını önleyerek yaz aylarında yaşanan kuraklık ve su kuyularındaki tuzlanmayı azaltmak gerektiği vurgulandı.

Belediyeyle ilgililerin vatandaşı mağdur etmekle suçlandığı açıklamada, “Vatandaşların evleri, iş yerleri ve ekili tarım alanlarını su basmasına neden olarak maddi zarara uğratmaktadırlar. Ayrıca, taşkın bölgesinde kendi evlerinde tedbir almak isteyen vatandaşlara da engel olmaktadırlar. Bu kadar suyun yeraltı kaynaklarımızı zenginleştirip kurak dönem için Güzelyurt Göleti’nde bekletmek yerine, halka zarar vererek denize dökülmesini kabul etmiyoruz” denildi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir