Menü Altı
Menü Altı

Cittaslow Market 5 Kasım’da açılıyor

Cittaslow Market 5 Kasım’da açılıyor

Mehmetçik Belediyesi’nin Kumyalı köyünde yaptırdığı Cittaslow Market, 5 Kasım’da hizmete giriyor.

Ülkedeki üç cittaslow (sakin şehir) yerleşim biriminden biri olan Mehmetçik Belediyesi’ne bağlı Çayırova köyündeki Cittaslow Market’te, organik üretim sürecindeki üreticiler tarafından üretilen ve üretim aşamaları denetlenen sebze ve meyveler satılacak.

Mehmetçik Belediyesi’nin Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi’nin katkılarıyla hayata geçirdiği projelerinden biri olan Cittaslow Market, Vakıflar İdaresi’ne ait arazi üzerinde yapıldı ve 800 bin TL’ye mal oldu.

Marketten yer almak isteyen üreticilerin 19-24 Ekim tarihlerinde Mehmetçik Belediyesi’ne başvurması istendi.

Sarıçizmeli’den sevgi vurgusu

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, “dünyanın en güzel yeri” diye nitelediği Cittaslow Market’in açılışına herkesi Facebook sayfasından davet etti.

Sarıçizmeli’nin, bölgesine olan sevgisini de vurguladığı ifadeleri şöyle:

“En yoğun çalışmalarımızın olduğu zamanlarda bazen arkadaşlar bana soruyor: Bu kadar enerjiyi nerden buluyorsun diye… Aklıma Yılmaz Erdoğan’ın Vizontele filmi geliyor. Orada Belediye Başkanı rolündeki Altan Erkekli kendi köyü için der ki: ‘Burayı seversen, burası dünyanın en güzel yeridir, ama dünyanın en güzel yerini sevmezsen, orası dünyanın en güzel yeri değildir…’ Evet mesele tam da budur. Bize göre kendi bölgemiz dünyanın en güzel yeridir ve biz işte bu sevgiyle çalışıyoruz her bir gün. Beni en çok mutlu eden gelişmelerden bir tanesi yakın zamanda açılışını yapacağımız Cittaslow Pazarımızdır. Bu pazar sayesinde adanın her yerinden gelecek tüketicilere herhangi bir aracı olmaksızın, doğrudan üreticinin kendisinden Cittaslow şartnamesine göre yetiştirilmiş ürünlere ulaşma imkanı sağlayacağız. Böylece hem bölgemizdeki üreticiler ürettiklerini satabilecekleri, Cittaslow standartlarında kaliteli bir pazar yerine kavuşacak, hem de adanın her yerinden gelen insanlarımız kaliteli ve doğal ürünlerle buluşacak. 5 Kasım’da herkesi dünyanın en güzel yerine bekliyoruz…”

İlgili haberler:

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir