En Ust

16 Temmuz 2024

Menü Altı
Menü Altı

Ceyhun Kırok: Su sorununa ilişkin kapsamlı toplantı yapıldı

Ceyhun Kırok: Su sorununa ilişkin kapsamlı toplantı yapıldı

Çatalköy-Esentepe Belediye Başkanı Ceyhun Kırok, su sorununa yönelik kapsamlı bir toplantı yapıldığını belirterek, “Hükümetin vereceği destek ve belediyelerin yapacağı çalışmalarla su sorununu ortadan kaldırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Çatalköy-Esentepe Belediye Başkanı Ceyhun Kırok, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, su sorununa yönelik kapsamlı bir toplantı yaptıklarını bildirdi.

Başkan Kırok, “Tarım Bakanı Hüseyin Çavuş Kelle, KKTC Su İşleri Müdürü, Devlet Su İşleri Müdürü, Girne Belediye Başkanı ve LAÇ Belediyesi başkanının katılımıyla Tarım Bakanlığı’nda bugün bir toplantı gerçekleştirdik. Yapılan toplantıda su sorununa ilişkin kapsamlı bir değerlendirme yaparak, acil olarak alınması gereken önlemler üzerinde durduk” dedi.

“GEREKSİZ SU KULLANIMI YAPILMAMALI”

Ceyhun Kırok, “Tarım Bakanımız toplantıda, kısa vadeli çözümleri bir an önce gerçekleştirebilmek için konuyu hükümete taşıyacağını ve gerekli yardımları belediyelere yapmak için çözüm arayacağını söyledi. Bizlerde ilgili tüm belediyelerimizle birlikte üzerimize düşeni yapıyor ve yapmaya devam edeceğimizi ilettik” ifadelerini kullandı.

“Çatalköy-Esentepe Belediyesi olarak mevcut su kaynaklarının bölgelere yetmediği noktada bölgelerimize suyu ulaştırmak için büyük çaba sarf ediyoruz. Bu yaşanan sorundan ötürü zor günler geçirdiğinizin bilincinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Su imkanlarının oldukça kısıtlı olduğu bu dönemde sizlerin de mevcut kaynaklardan gelen sunun kullanımına dikkat etmesi gerektiğini bir kez daha buradan önemle hatırlatmak istiyorum. Gereksiz su kullanımı yapılmamalıdır. Şebeke suyu ile yüzme havuzlarının doldurulduğunun tespiti halinde gerekli cezai işlemleri uygulamak zorunda kalacağız.”

“SU SORUNUNU ORTADAN KALDIRMAYI HEDEFLİYORUZ”

Çatalköy-Esentepe Belediye Başkanı Kırok, “Hükümetin vereceği destek ve belediyelerin yapacağı çalışmalarla su sorununu ortadan kaldırmayı hedeflediğimizi sizlerle paylaşmak istiyorum.  Belediye olarak başlattığımız ve üç aydır devam eden su kuyusu çalışmamız çeşitli sebeplerle aksadı. Bu çalışmalarımızı belediyemiz kendi öz kaynaklarından elde ettiği gelirle sürdürüyor” açıklamasını yaptı.

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir