Menü Altı
Menü Altı

Cemal Arkut için CTP Genel Merkezinde anma töreni düzenlendi

Cemal Arkut için CTP Genel Merkezinde anma töreni düzenlendi

Cemal Arkut için CTP Genel Merkezinde anma töreni düzenlendi

Kıbrıs’ta barış mücadelesinin önemli isimlerinden, CTP Londra Dayanışma Derneği Başkanı Cemal Arkut, geçirdiği kalp krizi sonrasında yaşamını yitirdi

Kıbrıs’ta barış mücadelesinin önemli isimlerinden, CTP Londra Dayanışma Derneği Başkanı Cemal Arkut, geçirdiği kalp krizi sonrasında yaşamını yitirdi. Cemal Arkut için CTP Genel Merkezi’nde anma töreni düzenlendi. Törene CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Genel Sekreter Asım Akansoy, CTP Milletvekilleri katıldı.

A-AA+

Kıbrıs’ta barış mücadelesinin önemli isimlerinden, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Londra Dayanışma Derneği Başkanı Cemal Arkut, geçirdiği kalp krizi sonrasında yaşamını yitirdi. Cemal Arkut için CTP Genel Merkezi’nde anma töreni düzenlendi.

Törene CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Genel Sekreter Asım AkansoyCTP Milletvekilleri, üyeleri, sempatizanları, Arkut’un ailesi ve çok sayıda seveni de katıldı. Cemal Arkut, CTP Genel Merkezi’nden alkışlarla uğurlandı. Anmada CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Genel Sekreter Asım Akansoy ve Cemal Arkut’un eşi Şenal Arkut konuşma gerçekleştirdi. Cemal Arkut bugün öğle namazında, Lefkoşa Kabristanlığı’nda son yolcuğuna uğurlanacak.

“CEMAL ABİ HİÇ DEĞİŞMEDİ. İLK TANIDIĞIMDA NASIL ABİSEYDİ, HEP ABİ OLDU”

Anmada konuşma gerçekleştiren CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, “Cemal abinin barışa ve bu adaya olan bağlılığını, İngiltere’ye her kim giderse, ihtiyaç duyarsa, onun yanında bulunmasını hepimiz biliyoruz. Özverisini ve sevdasını hepimiz yakından biliyoruz” dedi. Cemal Arkut’u 7 yaşında tanıdığını ve o zamandan beri bir “abi” olduğunu vurgulayan Erhürman, “Cemal abi hiç değişmedi. İlk tanıdığımda nasıl abiseydi, hep abi oldu. Onu hiç unutmayacağız” ifadelerini kullandı.

“YARATMIŞ OLDUĞU DEĞERLERİ SONUNA KADAR TAŞIYACAĞIZ”

CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy da yaptığı konuşmada, Cemal Arkut’un yoldaşlığını asla unutamayacaklarını kaydetti. Cemal Arkut’un İngiltere’de Kıbrıs’ta verdiği emeklerin asla unutulamayacağının altını çizen Akansoy, “Yaratmış olduğu değerleri sonuna kadar taşıyacağız” dedi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir