Menü Altı
Menü Altı

Çeler: Kıbrıs ateş çemberinin ortasında

Çeler: Kıbrıs ateş çemberinin ortasında

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Zeki Çeler, Doğu Akdeniz ve Orta Doğu’da “savaş provaları” yapıldığına dikkat çekerek, hükümete “planınız nedir” diye sordu.

Yazılı açıklama yapan Zeki Çeler, Kıbrıs adasının da içinde olduğu Doğu Akdeniz ve Orta Doğu bölgesinde uzun zamandır çalan savaş tamtamlarının dün İran’ın İsrail’e saldırısıyla fiziki bir gerçeklik kazandığına işaret etti.

Kıbrıs adasının Orta Doğu yangınının tam ortasında bulunduğuna ve Güney’deki İngiliz üssünden kalkan savaş uçaklarının İsrail’e destek için İran’a karşı havalandığına dair söylemlerin de dillendirildiğine işaret eden Çeler, bölgedeki İran, İsrail, Suriye, Ürdün, Irak ve Lübnan gibi güçlerin yanı sıra ABD, Türkiye ve İngiltere’nin de dahil olacağı daha büyük olayların yaşanmasına gebe anlar yaşandığını belirtti.

Kıbrıs adasının böylesi bir yangın içinde bulunduğunu söyleyen Çeler, buna rağmen ülkeyi yönetenlerin, hiçbir açıklama yapmadığını, herhangi bir girişimde bulunmadığını, topluma pozitif etki yaratabilecek tek bir hareket göstermediklerini kaydetti.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir