Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı

Çavuşoğlu: Kıbrıs çaresiz değil

Çavuşoğlu: Kıbrıs çaresiz değil

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Kıbrıs ile ilgili iyi adımlar atıyoruz, ama Rum kesimi karşı çıkıyor. Kıbrıs çaresiz değil. Kıbrıs’ın etrafındaki doğal kaynaklarda orada yaşayan insanlarımızın da hakkı var” ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından bir otelde düzenlenen ‘Türkiye’nin Dış Politika Vizyonu’ konulu konferansa katıldı.Bakan Çavuşoğlu, Fethullah Gülen’in talebi için FBI’a kanıt sunmaya başladıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“İran ile yapılan anlaşmalardan Amerika’nın geri çekilmesi ve herkesi buna mecbur bırakması yanlış. Bizim gibi başka ülkelerde bu isteklere karşı çıkıyor.Biz bu isteklere karşı çıkacağız, her zaman söylüyoruz. Etrafımızdaki çözümü dondurulmuş itilaflar var.

Özellikle Kıbrıs ile ilgili bazı iyi adımlar atıyoruz.Ancak Rum kesimi buna karşı çıkıyor. İnanın Kıbrıs çaresiz değil. Kıbrıs’ın etrafındaki doğal kaynaklarda orada yaşayan insanlarımızın da hakkı var dedik. Rum kesimi tek taraflı adımlar atınca bizde kendi yatırımımızı yaparak gerekli çalışmaları başlattık.”
(AA)

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir