Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı

Çavuşoğlu: Hedefimiz, ülkemizde doğan her çocuğa eğitim verebilmek

Çavuşoğlu: Hedefimiz, ülkemizde doğan her çocuğa eğitim verebilmek

Çavuşoğlu: “Hedefimiz, ülkemizde doğan her çocuğa eğitim verebilmek”

 

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, “Hedefimiz, ülkemizde doğan her çocuğa eğitim verebilmek” dedi.

Çavuşoğlu, katıldığı bir radyo programında yaptığı açıklamada, bir çocuğun hangi meslekte olacağına ancak kendisinin karar verebileceğine işaret ederek, eğitimci olarak bu açıdan baktıklarını ve okullarda tüm çocuklara eğitim alırken fırsat eşitliği yaratmak için ders kayıplarının, teçhizatların ekonomik açıdan da karşılayabildikleri kadarını sağlayabildiklerini kaydetti. 

Çavuşoğlu, okullarda kitap, defter ve öğretmen eksiği açısından ne gerekliyse onu karşılamaya çalıştıklarını ifade etti.  

Bakan Çavuşoğlu, öğretmen alımlarını da okullar açılmadan yapmayı hedeflediklerini ancak yasalardaki sıkıntılar nedeniyle öğrencilerin eğitim alanında öğretmen kayıplarının en aza inmesi için, geçici öğretmen atamalarını daha yetki gelmeden yaptıklarına da işaret etti.

Öğretmelerin de mesleki gelişimlerini artırabilmeleri için öğretmenlere yönelik hizmet içi eğitimler verildiğin dikkat çeken Çavuşoğlu, mevcut koşullarda en iyi şekilde okulların açılması için bakanlığının yaşanabilecek her türlü sorunları minimal seviyeye indirdiğini söyledi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir