Menü Altı
Menü Altı

Burcu’dan Ertuğruloğlu’na: “Üslubun seviyesiz “

Burcu’dan Ertuğruloğlu’na: “Üslubun seviyesiz “

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’nun bugün düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya yönelik seviyesiz bir üslup kullandığını belirtti.

Burcu, “KKTC Dışişleri Bakanlığı makamını işgal eden bir zat” diye ifade ettiği Ertuğruloğlu’nun bu davranışlarının yeni olmadığını kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı basın bürosu, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu’nun basın mensuplarının Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu’nun düzenlediği basın toplantısındaki sözleriyle ilgili sorularına yanıtını yazılı açıklamayla duyurdu.

Açıklama şöyle:

“Dışişleri Bakanı Sayın Tahsin Ertuğruloğlu bugün düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanımız Sayın Mustafa Akıncı’ya yönelik seviyesiz bir üslup kullanmıştır.

Sayın Ertuğruloğlu’nun alışkanlık haline getirdiği kabul edilmesi olanaksız bu davranışları yeni değildir. KKTC Dışişleri Bakanlığı makamını işgal eden bir zatın bu tür söylemleri yapılan yanlışı ortadan kaldırmadığı gibi, Kıbrıs Türkü’nün çıkarlarına da terstir. Sayın Dışişleri Bakanı’nın bunu anlamamaktaki ısrarı ise büyük talihsizliktir.

Cumhurbaşkanımız, gördüğü yanlış icraatları bundan böyle de açıkça ifade etme sorumluluğunu sürdürecektir.”

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir