En Ust

15 Temmuz 2024

Menü Altı
Menü Altı

Bu kez Lefke temizlenecek

Bu kez Lefke temizlenecek

Yeşil Barış Hareketi ve Zibilling Gönüllüleri bu kez Lefke’de etkinlik düzenliyor.

Pazar günü düzenlenecek olan Hurma Festivali kapsamında gerçekleştirilecek olan olan etkinlikte, Teneke, Cam, Plastik ve Organik atıklar ayrı ayrı toplanak

Yeşil Barış Hareketi ve Zibilling Gönüllüleri’nin konuyla ilgili ortak açıklamasındaYeşil Barış Hareketi’nin, 4 yıldır süren ‘Teneke Çocuk’ projesinin devam ettiği belirtildi.

Tenekelerin belirli yerlere konulan teneke evler içerisinde toplanmasını sağlayan örgüt, 22 belediye ile birlikte yürütülen projede; ayrıştırılan tenekelerin yurtdışına geri dönüşüm için gönderilmesini sağlıyor.

Tenekeler geri dönüşüme kazandırılırken, bir yandan da tenekelerin satışından elde edilen gelir ile bölge hastanelerinin çocuk bölümlerinin gereksinimleri karşılanıyor.

Zibilling ise kısa bir süre önce çevreye duyarlı gençlerin; Avrupa’daki Plogging(Ploging)yani doğada spor yaparken çöpleri toplama etkinliği akımını adaya getirmesi ile başladı.

Zibilling gönüllüsü gençler bir yandan hafif tempoda koşarken bir yandan çevrede bulunan çöplerin toplanmasını sağlıyor.

Yapılan ortak açıkılamada, Zibilling gönüllülerinin şimdiye kadar Lefkoşa ve GiRNE olmak üzere 4 kez çevre temizliği yaptığı belirtildi.

Yeşil Barış Hareketi ve Zibilling Gönüllüleri, bu kez Lefke’de bir temizlik etkinliği düzenleyecek.

Pazar günü düzenlenecek olan Hurma Festivali’nde gerçekleştirilecek temizlik etkinliğine halk da davet edildi.

Yeşil Barış Hareketi ve Zibilling Gönüllüleri, etkinlik kapsamında halkı, Pazar gün saat 14.00’de Lefke Hurma Festivali alanındaki standlarına davet etti.

Teneke, Cam, Plastik ve Organik atıkların ayrı ayrı toplanacağı etkinlik, Gençlik Dairesi sponsorluğunda ve Lefke bölgesi sivil toplum örgütlerinin desteğiyle gerçekleşecek.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir