Menü Altı
Menü Altı

“Bu halkı bu kadar açık kamu zararına uğratmayı nasıl açıklayacaksınız?!”

“Bu halkı bu kadar açık kamu zararına uğratmayı nasıl açıklayacaksınız?!”

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, iptal edilen Kıb-tek akaryakıt ihalesine işaret etti, ‘Şartname ve sözleşmede değişikliği yapılması gerektiğinin’ şimdi farkına varılmasını eleştirdi.

“Bu halkı bu kadar açık kamu zararına uğratmayı nasıl açıklayacaksınız?!” diye Hükümet’e yüklenen Erhürman, “Memleketi ne hale soktuğunuzun, bu memleket için yapabileceğiniz tek hayırlı işin bir an önce gitmek olduğunun hala farkına varmadınız mı?!” ifadelerini kullandı.

 

Tufan Erhürman’ın paylaşımı şöyle:

“KIB-TEK’te akaryakıt ihalesinin iptal edildiği açıklandı. “Şartname ve sözleşmede değişiklik yapılarak” yeniden ihaleye gidileceği bildirildi.

Soru şu: KIB-TEK’ten sorumlu bakan defalarca değişti. Yönetim Kurulu başkanı beş kez değişti. Daha önce de iptal edilen bir ihale var. Bu arada ihale gerçekleştirilemediği için ihalesiz akaryakıt alımı ve kamu zararı devam ediyor. Peki siz bu süreçte “şartname ve sözleşmede değişiklik yapılması” gerektiğini şimdi mi fark ettiniz? Yoksa kamuoyu baskısı olmasaydı bu iş aynen devam mı edecekti?

Bir soru daha: İhaleye 19 dolarlık teklif dahi atılırken, 45 dolarlık teklif atan şirket, ülkeye daha birkaç gün önce 75 dolardan akaryakıt taşıdı! Bu halkı bu kadar açık kamu zararına uğratmayı nasıl açıklayacaksınız?!

Ve esas soru: Memleketi ne hale soktuğunuzun, bu memleket için yapabileceğiniz tek hayırlı işin bir an önce gitmek olduğunun hala farkına varmadınız mı?!”

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.