Menü Altı
Menü Altı

Bengihan: Uyardık, eylemler yaptık, dava açtık, hala devam ediyor

Bengihan: Uyardık, eylemler yaptık, dava açtık, hala devam ediyor

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Güven Bengihan, atanmış Başbakan Ünal Üstel‘i, tüm uyarılarına hatta dava dosyalamalarına rağmen Nakil Kurulu‘nu toplamadan görevlendirmeler yapmaya devam eden Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek için gereğini

Sendika adına yazılı açıklama yapan Bengihan, KTAMS’ın sağlık hizmetlerindeki hukuka aykırı idare anlayışını defalarca protesto ederek, geçtiğimiz ay Kamu Sağlık Çalışanları Nakil Tüzüğü’ne uymayan görevlendirmeler için dava dosyaladığını hatırlattı ancak tüm eylemlerine ve uyarılarına karşın Sağlık Bakanı’nın keyfi uygulamalarına devam ettiğini ve Nakil Kurulu’nu toplamadan görevlendirmeler yaptığını kaydetti.

Bengihan, “Sağlık Bakanı’nın çalışanlar arasında ayrım yaparak hak-hukuk tanımayan bu uygulamaları İyi İdare Yasası’na aykırıdır. Göreve gelirken, Anayasa ve yasalara uyacağına ve uyulduğunun takipçisi olacağına dair yemin edenlerin hukuktan uzaklaşması kabul edilemezdir. Sağlık Bakanı’nı çalışanlar arası ayrım yapmaktan vazgeçerek yasalara ve tüzüklere uymaya ve Başbakan Ünal Üstel’i meselenin takipçisi olarak bu hususta gereğini yapmaya davet ederiz” dedi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir