Menü Altı
Menü Altı

Başka Ardalar ölmesin diye…

Başka Ardalar ölmesin diye…

Uyuşturucuyla mücadele çalışmaları çerçevesinde 3 Eylül Pazar günü “Başka Ardalar Ölmesin” sloganı ile “3. Uluslararası Kite Surf” etkinliği düzenleniyor.

Başbakan Hüseyin Özgürgün ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun katkılarıyla yapılacak etkinlik, Yedidalga Heaven Surf House ve Afrodit Sitesi bölgesinde yer alacak.

Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Hasan Karaokçu  “Uluslararası Kite Surf Etkinliği”nin uyuşturucu sorunu nedeniyle genç yaşta hayatını kaybeden Arda Erkan’ı anma, uyuşturucu sorununa dikkat çekerek toplumsal duyarlılığı artırmak, aileleri çocuklarını ve gençleri spora yönelterek enerjilerini doğru alanda kullanmalarına katkı sağlamak amacıyla yapılacağını vurguladı.

“Amacımız ve hedefimiz gençlerimizi, doğru alanlara yöneltmek, doğru alışkanlıklar geliştirmelerini sağlamak ve tabii ki en önemlisi toplumumuzun duyarlılığını ve bilinç düzeyini en üst düzeye taşımaktır” diyen Karaokçu, destek verenlere teşekkür etti ve herkesi etkiliğe katılmaya çağırdı.

3 Eylül Pazar günü saat 09.00’da ağırlıklı olarak çocuk yarışmacıların katılacağı kürek sörfü ve rüzgar sörfü ile başlayacak etkinlikte, saat 14.00’te ise “7 Dalga Heaven Surf House”ta serbest stil kite surf yarışmaları düzenlenecek.

Saat 18.00’de ise Heaven Surf Club’tan Afrodit Surf Klub’a 10 kilometrelik mesafede Arda Erkan anısına anı sürüşü gerçekleştirilecek ve bir sporcu Arda’nın ekipmanlarını kullanacak. Saat 19.30’da ise Afrodit Tatil  Sitesi’nde ödül töreni ve müzikli eğlence gerçekleştirilecek.

Arda Erkan’ın babası Mustafa Erkan ise “Arda’yı kaybedeli 2 yıl 2 ay oldu. Beden olarak ayrılmış olsa da kendisi bizlerin ve daha bir çok kişinin kalbinde yer anlaya devam etmektedir” dedi.

Arda’yı kaybettikleri karanlık bir gecenin ardından, karanlık güçlere karşı mücadelede bir misyon üstlendiklerini ve o gecenin aydınlatılmasını beklediklerini kaydeden Erkan, “O gece aydınlatılsın ki başka çocuklar da aynı karanlık yollarda öldürülmesin, ölüme terk edilmesin. Arda’nın başka çocukların kurtulmasına vesile olmasını,  bu karanlık yollarda onlara ışık olmasını istiyoruz ve başka Ardalar ölmesin diyoruz” şeklinde konuştu.

Uyuşturucuyla mücadele çalışmaları çerçevesinde 3 Eylül’de kite surf etkinliği yapılıyor

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir