Menü Altı
Menü Altı

“Başka Alperler ölmesin” diye üst geçit istediler

“Başka Alperler ölmesin” diye üst geçit istediler

Bir grup genç, Hamitköy’de dün saat 03.15’te meydana gelen ve Alper Söyek’in hayatını kaybettiği kaza yerinde bugün öğleden sonra eylem yaptı. Protesto eylemine Söyek’in arkadaşları ve duyarlı gençler katıldı.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi iktisat bölümü son sınıf öğrencisi Alper Söyek, Cadde Market ve Restoran civarında bir motosikletin çarpması sonucu hayatını kaybetmişti.

“Başka Alperler ölmesin, güvenli geçiş hakkımız, üst geçit istiyoruz” yazılı bez afişler açan eylemciler, yetkililerden önlem istedi.

2017’nin bilançosu 32

Alper Söyek’in ölümüyle 2017 yılında trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin sayısı 32’ye yükseldi. Bu yıl polis kayıtlarına trafik kazası olarak girmeyen ancak motorlu araçlarla yapılan kazalarda 2 kişi daha öldü.

“Tabuta koy geri gönder…”

Trafik kurbanlarına bir gencin daha eklenmesi büyük üzüntü yarattı. Birçok kişi sosyal medyada bu konuda görüş belirtti. Gazetelerde de kaza haberi ön sayfalarda yer aldı.

Trafikte Kazasız Yaşam Derneği Başkanı Hüseyin Sevay Facebook sayfasında “Anne babası eğitim için sana göndersin, Sen de çocuğu tabuta koy geri gönder” ifadeleriyle paylaşım yaptı.

İlgili haberler:

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir