Menü Altı
Menü Altı

Başbakan’a mektup: “Parkımı yıkmayın”

Başbakan’a mektup: “Parkımı yıkmayın”

Hindistan’da 7 yaşında bir kız çocuğu mahallesindeki parkın yıkılmasını önlemek için hem mahkemeye başvurdu hem de Başbakan Nahendra Modi’ye mektup yazdı.

Navya Singh başbakana yazdığı açık mektupta “Bu park bizim hayatımız” dedi ve parkın bir bölümüne halkevi binası yapmak isteyen yerel yetkililere karşı kendisini desteklemesini istedi.

Delhi’deki Yüksek Mahkeme geçen hafta verilen parkla ilgili başvuruyu inceledikten sonra parkta inşaatı durdurma kararı almıştı.

7 yaşındaki Navya Delhi’nin kalabalık batı mahallelerinden Rohini’de yaşıyor ve evinden yürüyerek bir kaç dakikada gidebildiği içir her gün bir kaç kez uğradığı parkın hayatta en sevdiği yer olduğunu söylüyor.

“Orada arkadaşlarımla buluşup oynuyorum. Salıncaklara biniyoruz, saklambaç oynuyoruz. Parkı çok seviyorum çünkü bir çok da ağaç var” diyor.

“Bu park bizi hayata bağlıyor”

Navya başbakana iki sayfalık el yazısı, şiir ve resimlerle bezediği mektupta, “Herkez sizin her gün bunun gibi 1000 mektup aldığınızı onun için bunu okumayacağınızı söylüyor. Fakat bence siz beni dinlersiniz. Bu park bizi hayata bağlıyor” diye sesleniyor.

Mektup, şu kelimelerle bitiyor:

“Modi amca, herkes sizin çok akıllı olduğunuzu söylüyor, parkımızı kurtarmamıza yardım edin.”

(Kaynak: BBC Türkçe)

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir