Menü Altı
Menü Altı

Başbakan Üstel, Kıb-Tek’te akaryakıt ihalesinin iptal edileceğini ve 10 gün içerisinde yeniden ihaleye çıkılacağını açıkladı

Başbakan Üstel, Kıb-Tek’te akaryakıt ihalesinin iptal edileceğini ve 10 gün içerisinde yeniden ihaleye çıkılacağını açıkladı

Başbakan Ünal Üstel, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) Akaryakıt Temin ve Taşıma İhalesi’nin iptal edileceğini ve 10 gün içerisinde yeniden pazarlık usulüyle ihaleye çıkılacağını belirtti.

Son yakıt ihalesinde ortaya çıkan 19-45 dolarlık ihale sonucunun teknik, hukuki ve vicdani olarak kabul edilebilir olmadığını kaydeden Üstel, kurum açısından ödeme konusunda ciddi kayıp olacağını söyledi.

Başbakanlık’tan yapılan açıklamaya göre Üstel, Akaryakıt Taşıma ve Temin Şartname ve Sözleşmesi’nde kamu yararı açısından değişikliğe gidileceğini açıkladı.

Akaryakıt Taşıma ve Temin ihalesinde fiyat açısından büyük farklılıklar olduğunun gözlemlendiğini söyleyen Üstel, “Şöyle ki; 19,80 ile 45 dolarları bulan teklifler olmuştur. Pazarlık usulü yapılan son ihalede verilen teklifler arasında navlun bedelinin öngörülenden daha düşük olabileceği görülmüştür” dedi.

Üstel, yapılan değerlendirmede akaryakıt alımında navlun piyasasının düşüş trendinde olduğu gerçeğinin tespit edildiğini kaydetti.

Kurumun ciddi bir ekonomik sıkıntı içerisinde olduğu gerçeği de dikkate alındığında yapılan son yakıt ihalesinde ortaya çıkan 19-45 dolarlık ihale sonucunun teknik, hukuki ve vicdani olarak kabul edilebilir olmadığını belirten Üstel, kurum açısından ödeme konusunda ciddi kayıp olacağını söyledi.

– “Akaryakıt Taşıma ve Temin ihalesinde fiyat açısından büyük farklılıklar olduğu gözlemlendi”

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.