En Ust

22 Haziran 2024

Menü Altı
Menü Altı

Arıklı’dan Özersay’a: Bellapais’teki yüz binlerce sterlinlik villayı nasıl aldığını açıkla

Arıklı’dan Özersay’a: Bellapais’teki yüz binlerce sterlinlik villayı nasıl aldığını açıkla

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı ile Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay arasındaki “mal varlığı” polemiği devam ediyor…

Kişisel sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Arıklı, “Kudretsiz Kudret, şimdi de zehir hafiyeliğe soyundu” ifadelerini kullandı. Özersay’ın, kendisinin mal varlığını ve şirketlerini araştırdığını kaydeden Arıklı, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Ve müthiş bir buluş yapmış; Ben son yıllarda vergi vermemişim.

Be kudretsiz Kudret, ben 2016’da YDP’yi kurduktan ve 2018 de Milletvekili olduktan sonra, ya şirketlerimi kapadım, ya hisseleri devrettim veyahutta  faaliyetlerini dondurdum. Aile şirketimizin hisseleri ve yönetimi ağabeyimde. Milletvekili olduktan sonra ticari faaliyetlerime devam etsem, bu seferde ‘ikinci iş yasağını çiğnedi’ diye feveran edecektin.”

Mal beyanında üzerindeki gayrı menkulleri ne zaman aldığını belirttiğini ifade eden Arıklı, “Bunları zaten tapu kayıtlarından da bulabilirsin. Benim ticari geçmişim, ortaklıklarım falan belli de,sen Bellapais’teki yüz binlerce sterlinlik villayı nasıl aldığını bir açıklasan da biz de duysak kardeş” dedi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir