Menü Altı
Menü Altı

Arda anısına sörf etkinliği

Arda anısına sörf etkinliği

“Uyuşturucu ile mücadelede Arda Erkan’ı bir misyon olarak anmak, uyuşturucu sorununa dikkat çekerek toplumsal duyarlılığı artırmak, aileleri çocuklarını ve gençleri spora yönelterek enerjilerini doğru alanda kullanmalarına katkı sağlamak” amacıyla düzenlenen  “3. Uluslararası Kite Surf” etkinliği yapıldı.

Başbakan Hüseyin Özgürgün ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun ana sponsorluğunda Afrodit Sürf Club, Kites Bananas, Heaven Club  ve  Çimen Dolmuşları ile işbirliğiyle ve “Başka Ardalar Ölmesin” sloganı ile düzenlenen etkinliğe adada bulunan uluslararası seviyedeki kite sörfçüler ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden sörfçüler katıldı.

Geçmiş yıllara göre yoğun bir katılımla, görsel bir şölen içinde büyük bir mücadeleye sahne olan yarış sonucunda 6 kategoride dereceye girenlere ödülleri, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu tarafından takdim edildi.

Cumhurbaşkanı Akıncı

Bölgeye yaptığı ziyaret çerçevesinde Afrodit Sitesi’ni de ziyaret ederek ödül törenine katılan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Arda anısına düzenlenen bu anlamlı günde Arda’yı bir kez daha anıyoruz. Tekrardan rahmet diliyoruz” dedi.

Toplumsal bir sorun olan uyuşturucuya karşı mücadelenin önemine işaret eden Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, bu anlamda Başbakanlık bünyesinde oluşturulan Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun toplumsal duyarlılığı artırma ve bilinç düzeyini yükseltmeye yönelik etkinliklerinin önemli olduğuna işaret ederek  “Çocuklarımızı ve gençlerimizi bu tür alanlara yönelterek  kötü alışkanlıklardan uzak tutabiliriz” şeklinde konuştu ve katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Hasan Karaokçu

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu ise yaptığı konuşmada, bu yıl Arda Erkan’ı anma ve toplumsal duyarlılığı artırma adına üçüncüsünü düzenledikleri Kite Surf yarışmasına katılımdan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Arda Erkan’ın uyuşturucu ile mücadelede bir misyon olarak anılması konusunda  büyük bir özveri gösteren annesi Gülseren Erkan ve babası Mustafa Erkan’a destek vermekten ve bu mücadelede birlikte yürümekten gurur duyduklarına işaret eden Karaokçu, Komisyon olarak toplumsal bilinç ve farkındalık düzeyinin yükseltilmesine yönelik olarak bir çok etkinlik düzenlediklerini ve bunlardan çok olumlu dönüşler aldıklarını  vurguladı.

Verdikleri mücadele ve kavganın ağırlığı ve sorumluluğunun bilincinde olduklarını kaydeden Karaokçu, “Bu yolda her zaman yanlarında olan ve her türlü desteği esirgemeyen Başbakanımız Sayın Hüseyin Özgürgün’e ülkemizin geleceği adına sonsuz teşekkürlerimi de sunmak istiyorum. Verdiğimiz mücadelede  tüm kurum ve kuruluşlar güçlerimizi birleştirdiğimiz sürece başarıyı yakalayacağımıza da yürekten inanıyoruz” dedi.

Yarışma ve ödüller

Yedidalga’da gerçekleştirilen yarışma ve Heaven’dan Afrodit  Sitesi’ne kadar gerçekleştirilen  anma sürüşü sırasında bu yıl Arda’nın ekipmanını sörf arkadaşlarından Uğur Sayılır kullandı.

Sürüşün  ardından  ödül töreni gerçekleştirildi.

Heaven’dan Afrodite sürüşte en yaşlı sörfçü Uğur Sayılır ve en genç sörfçü Yücel Paralik’e özel ödüller takdim edildi.

Dereceye girenler

Yarışma sonucunda 6 kategoride  elde edilen sporculara kupa ve madalyaları takdim edildi.

Yarışmada dereceye girenler şöyle:

Chıldren (Wave Surf) : 1- Daniel Marhoom

(Dalga Sörfü)       2- Sam Oscar Roden

3- Cemal Paytoncular

Man (Big Air)              : 1- Toğan Mestan

2- Elias Elmato

3- Gürkan Sarı

Man (Freestyle)          : 1- Deniz Kaptan

2- Dimitris Menecou

3- Ahmet Arkın

Kids (Freestyle)         : 1- İlkay Işıkgün

2- Yücel Paralik

3- Özvatan Dedeoğlu

Girls (Big Air)             : 1- Zeynep Demirel

2- Ayza Sarı

3- Mürüde Altıncık

Girls (Freestyle)         : 1- Eylül Ceylan

2- Deniz Amcazade

3-Müge Şevketoğlu

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir