Menü Altı
Menü Altı

Ali’nin boğazından şarapnel çıktı

Ali’nin boğazından şarapnel çıktı

Gaziveren’de bu sabah avcılar tarafından vurularak yaralanan 16 yaşındaki Ali Hayribetoğlu’nun yaklaşık 4 saat süren ameliyatının başarılı geçtiği ve boğazındaki şarapnelin çıkarıldığı açıklandı.

Lefkoşa Dr. Burhan Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Mehmet Arıkbuka, BRT muhabirinin sorusu üzerine yaptığı açıklamada, bu sabah vurulan 16 yaşındaki Ali Hayribetoğlu’nun ameliyatının tamamlandığıı söyledi.

Arıkbuka, “Ali Hayribetoğlu’nun boğazından şarapnel parçası çıkarıldı. Şarapnel parçası şah damarına zarar vermişti ve bazı damarları kesmişti. Kesilen damarlara müdahale edildi. Başarılı bir ameliyat yapıldı. Şu anda yoğun bakımda uyutuluyor” dedi.

Yaralanan Hayribetoğlu’nun boğazından şarapnel parçası çıkmasını ilginç olarak değerlendirdiklerini ifade eden Arıkbuka, “Biz ameliyata girerken çocuğun şaçmalarla vurulduğunu sanıyorduk ancak ameliyatta şarapnel parçası çıktı. Bu araştırılması gereken bir konudur” diye konuştu.

Dr. Arıkbuka, çocuğun yoğun bakımda makineye bağlı uyutulduğunu, gecenin ilerleyen saatlerinde uyandırılacağını belirtti.

Üveyik avı olarak bilinen ikinci ince av sezonunun ilk gününde bu sabah Gaziveren’de 16 yaşındaki Ali Hayribetoğlu, bu sabah dikkatsiz bir avcı tarafından açılan ateş sonucu yaralandığı açıklanmıştı.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir