En Ust

18 Temmuz 2024

Menü Altı
Menü Altı

Akdağ’dan yoğun temaslar

Akdağ’dan yoğun temaslar

KKTC’ye günübirlik resmi ziyarette bulunan Türkiye’nin Kıbrıs işleri koordinasyonundan da sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, yoğun temaslarını sürdürüyor.

Akdağ Muratağa Sandallar ile Atlılar Şehitliği’ni ziyaret etti.

Türkiye Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ’ı, Türkiye Büyükelçiliği’nin katkılarıyla Yeniboğaziçi Belediyesi tarafından yenilenen Muratağa Sandallar Şehitliği’nde Gazimağusa Kaymakamı Dürdane Acı ile Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir karşıladı.

Şehitliği ziyaret ederek dua okuyan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ şehitlerin kabirlerine çiçek bıraktı.

Akdağ ardından Atlılar Şehitliği’ni ziyaret ederek burada da dua okudu.Şehitlikleri ziyaret sırasında Akdağ’a Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay ile Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş eşlik etti.

Muratağa Atlılar Sandallar Şehitlerini Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Aşır da şehitliklerde Muratağa Sandallar ve Atlılar köylerinde yaşanan katliamlar hakkında bilgi verdi.

Türkiye Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ şehitliklerden ayrıldıktan sonra Yeniboğaziçi Kulübü’nde bir süre vatandaşlarla sohbet etti.

Muratağa, Sandallar ve Atlılar Şehitlikleri’ni ziyaretinin ardından Dipkarpaz bölgesini ziyaret eden Akdağ, burada yerel yöneticiler ve vatandaşlarla görüştü. Akdağ’a Dipkarpaz ziyaretinde Başbakan Yardımcısı Maliye Bakanı Serdar Denktaş ile TC Büyükelçisi Derya Kanbay eşlik etti.

Dipkarpaz’ın ardından Girne bölgesinde de temaslarda bulunan Akdağ, daha sonra Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber ve Başbakan Hüseyin Özgürgün tarafından kabul edildi.

Akdağ, Lefkoşa Golden Tulip Otel’de Teknik Heyet Brifing’ine ve 2. Ekonomik Program Gözden Geçirme Toplantısı Kapanış Oturumu’na da katılacak.

Milli Mücadele ve Dayanışma Derneği ile görüşmesinin ardından Yunus Emre Kültür Merkezi’nde Çanakkale gezilerine katılan öğretmen ve öğrencilerle buluşacak olan Akdağ, Matbah-ı Amire Restoran’da onuruna verilecek yemeğin ardından adadan ayrılacak.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir