En Ust

19 Temmuz 2024

Menü Altı
Menü Altı

Adem’den Siber’e sert mektup

Adem’den Siber’e sert mektup

Toplumcu Kurtuluş Partisi (TKP) Yeni Güçler Genel Sekreteri Sonay Adem, partisinin Cumhuriyet Meclisi’nde temsiliyetiyle ilgili yasa ve anayasanın ihlal edildiğini savunarak Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber’e sert bir mektup gönderdi.

Adem, Meclis Başkanı Siber’in, TKP Yeni Güçler özelinde, bir siyasi partinin kurumsal varlığını görmezden geldiğini, inkar ettiğini, Anayasa ve yasaları bilerek, isteyerek  yanlış yorumladığını iddia etti.

Sonay Adem, TKP Yeni Güçler’in Cumhuriyet Meclisi’nde Parti Genel Başkanı ve milletvekili Mehmet Çakıcı kanalıyla temsil edilmesinin engellendiğini, bu şekilde anayasa ve ilgili yasaların hiçe sayıldığını savunarak,  “Bu tutumunuzu kabul etmek mümkün değildir” ifadelerine yer verdi.

TKP Yeni Güçler’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Sonay Adem söz konusu mektubu, 24 Ağustos’ta gönderdi.

Adem mektupta, “Bu aynı zamanda kendi kurumsal varlığınızın inkarıdır. Umarım bunun farkına varılır. Yasal ve Anayasal çizgiye geri dönülür” dedi.

Sonay Adem, mektubunda, Meclis Başkanlığı’nın kendi ismine yazdığı 21 Ağustos 2017 tarihli yazıyla ilgili olarak, “Sayın Başkan ilgi yazınızı dikkat ve hayretle okuyarak değerlendirdik. Yaptığımız inceleme ve araştırma sonucunda Genel Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Çakıcı tarafından size  herhangi bir tarihte yazılı olarak, partimizin Cumhuriyet Meclisi’nde temsil edilmesine ilişkin başvuruda bulunduğuna dair bir bilgiye ulaşılamamıştır” dedi ve Siber’in neye istinaden kendilerine böyle bir yazı yazdığının anlaşılamadığını kaydetti.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir