Menü Altı
Menü Altı

Açlık grevinde 164. gün

Açlık grevinde 164. gün

Açlık grevindeki Nuriye ve Semih’in durumu kötü… Avukat Aslan: “Nuriye açısından her şeyi bekleyebilecek durumdayız”

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlerinden ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın başlattığı açlık grevi 164. gününde….

Avukat Oya Aslan açlık grevindeki tutuklu eğitimciler Semih Özakça ve Nuriye Gülmen’in durumuyla ilgili açıklama yaptı. Avukat Aslan, “Nuriye açısından artık her şeyi bekleyebilir pozisyondayız” dedi.

Dihaber’in haberine göre, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın avukatı Oya Aslan, ikilinin sağlık durumlarına dair şu bilgileri verdi:

‘Nuriye’nin sağlık durumu önemli bir eşikte’

“Nuriye’nin sağlık durumu önemli bir eşikte ve Nuriye açısından artık her şeyi bekleyebilir bir pozisyondayız. Vücut direnci yeterince güçlü değil, enfeksiyon kapma riskiyle karşı karşıya. En son kardeşi iki gün önce refakatçi olarak kabul edildi. Semih’in vücut direnci yine biraz daha güçlü ama o da önemli bir eşikte.”

Avukat, sağlık durumları nedeniyle görüş sınırlandırması sonrası müvekkilleriyle günde iki saat görüşebildiklerini anlattı.

İradeleri dışında cezaevindeki hastaneye götürülen ikilinin açlık grevi 164. gününde.

OHAL KHK’sıyla ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça, açlık grevlerinin 76. gününde tutuklanmışlardı.

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir