En Ust

21 Haziran 2024

Menü Altı
Menü Altı

Acılı aileler isyan etti

Acılı aileler isyan etti

Değirmenlik-Girne dağ yolundaki ölümlü kaza sonrası 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan tır şoförü Safa Güngör’ün Türkiye’ye iade edilmesi kararı sonrasında acılı aileler İçişleri Bakanlığı önünde eylem yaptı.

Kazada hayatını kaybedenlerin aileleri ile sevenleri, Safa Güngör’ün Türkiye’ye iade edilmesi kararına tepki gösterip, isyan etti.

Adaletin sağlanmasını isteyen aileler, şimdiye kadar yapılan yargılamaya sevinemediklerini belirtti.

Bakanlık önündeki eylemde aileler davul çalarak pankart açtı. Açılan pankartlarda, “KKTC’de 6 yıl 8 ay TC’de 2 yıl adalet bunun neresinde”, “Adalet sağlanmadan acılı aileler sevinir mi? ” diye yetkililere seslendi. Aileler ayrıca, bu kadar ciddi ve toplumu derinden sarsan bir olaya herhangi bir sivil toplum örgütünün destek vermemesine tepki gösterdi.

Geçtiğimiz yıl aralık ayında dağ yolunda yaşanan korkunç kaza, minibüs şoförü Denktaş Mutluel, öğrenciler 17 yaşındaki İlayda Yeliz Öztürk ve 12 yaşındaki Sude Demirkıran’ın ölümü, minibüsteki yedi kişinin ağır yaralanması ile neticelenmiş, feci kazanın sorumlusu olan şoför Safa Güngör, 6 yıl 8 ay hapis cezası almış, 10 yıl trafikten men edilmişti.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir