Menü Altı
Menü Altı

Açık Kapı Festivali Cumartesi Selimiye Meydanı’nda

Açık Kapı Festivali Cumartesi Selimiye Meydanı’nda

Sivil toplum örgütlerinin faaliyetlerini tanıtmak, gönüllülüğü teşvik etmek ve sivil toplum örgütleri ile diğer paydaşların iş birliğini güçlendirmeyi amaçlayan “İkinci Açık Kapı Festivali” cumartesi günü Lefkoşa Selimiye Meydanı’nda yapılacak etkinlikle başlıyor.

İkinci Açık Kapı Festivali çerçevesinde, Ekim ayının her Cumartesi olmak üzere  7 Ekim’de Lefkoşa’da, 14 Ekim’de Lefke’de, 21 Ekim’de Mağusa’da ve 28 Ekim’de Mehmetçik’te Sivil Toplum Festivalleri yapılacak.

Sivil Toplum Festivalleri organizasyonunun açıklamasına göre bu ay boyunca, sivil toplum örgütleri, film ve belgesel gösterimleri, doğa yürüyüşleri, köy festivalleri, atölyeler, paneller, bilgilendirme oturumları gibi birçok etkinlik düzenleyerek halka kapılarını açacak.

Cumartesi 11.00-15.00 arası Selimiye Meydanı’nda

Cumartesi günü saat 11.00 ile 15.00 arasında Selimiye Meydanı’nda yapılacak Lefkoşa Sivil Toplum Festivali’nde, 30 sivil toplum örgütü, bilgi masası, fotoğraf sergisi, ebru çalışması, “Her Hikaye için Bir Kahve Oyunu”, yaşayan kütüphane, sokak sanatı bisiklet turu, konserler, dans gösterileri ve çocuk aktiviteleri gibi etkinlikler gerçekleştirecek.

Birçok sivil toplum örgütünün katılacağı festivalde saat 11.15’teki açılış konuşmalarından sonra ilk olarak Ortopedik Özürlüler Derneği’nin dans gösterisi sunulacak. Stüdyo 21’in dans gösterisinin ardından Ezgi ve Serhan konser verecek. Festivalde daha sonra Lefkoşa Folklor Derneği (Folk-Der) gösteri sunacak.

Sivil Toplum Örgütleri, Lefkoşa’dan sonra 14 Ekim Cumartesi günü 11.00-15.00 saatleri arasında Lefke Sivil Toplum Festivali ile Lefke merkezde olacak.

Festival programı ve daha fazla bilginin www.sivilalan.eu ve www.facebook.com/civicspacesivilalan adreslerinden ya da 2276505 ve 05428784214 numaralı telefonlardan alınabileceği kaydedildi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir