Menü Altı
Menü Altı

ABD’de 10 kişiyi öldürmekten yargılanan saldırgan suçlamaları kabul etti

ABD’de 10 kişiyi öldürmekten yargılanan saldırgan suçlamaları kabul etti

ABD’nin New York eyaleti Buffalo kentinde bir süpermarkete düzenlediği silahlı saldırıda 10 kişinin ölümüne neden olan Paydon Gendron çıkarıldığı mahkemede suçlamaları kabul etti.

Turuncu hapishane elbiseleri ile kelepçeli şekilde mahkemeye getirilen 19 Yaşındaki Gendron, hakkındaki eyalet tarafından yöneltilen saldırıyla ilgili cinayet, nefret suçu ve nefret kaynaklı iç terörizm suçlamalarının hepsini kabul ettiğini belirtti.

Gendron’un hakkındaki suçlamaları kabul etmesi ile şartlı tahliye olmadan verilecek ömür boyu hapis cezasını garantilediği ifade edildi.

Gendron’un avukatı Brian Parker, mahkemede, “Bugün müvekkilim, hayatının geri kalanını şartlı tahliye şansı olmadan cezaevinde geçireceğini bilerek iddianamedeki her suçu kabul etti. Hakkındaki federal dava hala devam etse de eyalet yargılaması yapılmayacak ve karar temyize gitmeyecek”dedi.

Gendron hakkında ayrıca Adalet Bakanlığı tarafından açılan, suçlu bulunması halinde ölüm cezası ile sonuçlanabilecek ‘federal nefret suçu’ davası bulunuyor.

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir