Menü Altı
Menü Altı

45/3 Mesleki Asteğmen ve 45/4 Çavuş Celbi yemin ederek görevine başladı

45/3 Mesleki Asteğmen ve 45/4 Çavuş Celbi yemin ederek görevine başladı

45/3’üncü dönem mesleki asteğmen ve 45/4’üncü dönem çavuş celbi Gülseren Askeri Kışlasındaki yemin töreninde ant içerek görevlerine başladı.

Törene Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın yanı sıra, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, KTBK Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk, GKK Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu, GKK Komutanı yardımcısı Tuğgeneral Kadir Bayraklı, diğer askeri ve sivil yetkililerle, yemin eden askerlerin aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı eşliğinde bayrakların göndere çekilmesinin ardından tören, sancağın tanıtılması, ant içmenin icrası, celp adına Asteğmen Remzi M. Dalgıç’ın konuşması ve Çavuş Kürşat Akbaş’ın şiiri ile devam etti.

Yaş kütüklerine dönem plaketlerinin çakılmasının ardından, başarılı personele ödülleri protokol tarafından takdim edildi.

GKK Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın konuşmalarının ardından GMB halk dansları gösterisi, Mücahitler Marşının okunması ve tören geçişiyle tören sona erdi.

-Topaloğlu

GKK Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu bugün askerlikteki en kutsal tören olan ant içme törenine katılan tüm askerlerin vatan savunmasında aldıkları ulvi görevi en iyi şekilde yerine getireceği yönündeki inancını belirtti.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.