En Ust

15 Temmuz 2024

Menü Altı
Menü Altı

4 bölgede huzur operasyonu

4 bölgede huzur operasyonu

Lefkoşa, Gazimağusa, Girne ve Güzelyurt bölgesinde dün asayiş ve trafik operasyonları düzenlendi.

5 araca trafikten men

Polis Basın Bülteni’nde “huzur operasyonu” başlığıyla verilen bilgiye göre, Lefkoşa genelinde yapılan trafik ve asayiş operasyonunda toplam 211 araç kontrol edildi ve kontroller neticesinde suç işlediği tespit edilen 30 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi; çeşitli suçlardan dolayı 5 araç trafikten men edildi.

153 sürücüye işlem

Gazimağusa’da gerçekleştirilen operasyon kapsamında, bölgede faaliyet gösteren kumarhaneler, bet ofisleri, gece kulüpleri ile alkollü içki satışı yapılan market, restoran ve barlar kontrol edildi. Kontroller sonucu kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan 12 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatıldı. Trafik ekiplerinin gerçekleştirdikleri denetimler sonucu 450 araç kontrol edildi ve suç işlediği tespit edilen 153 araç sürücüsü hakkında ileri işlem yapıldı.

240 sürücüye ceza

Girne’deki operasyon kapsamında bölgede faaliyet gösteren kumarhaneler, barlar, kahvehaneler, diskolar ve gece kulüpleri kontrol edildi. Kontroller sonucu kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 16 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatıldı. Trafik ekiplerinin gerçekleştirdikleri denetimler sonucu ise 800 araç kontrol edildi ve suç işlediği tespit edilen 240 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi.

Bir arabada kama bulundu

Güzelyurt ilçesinde gece kulüpleri ile alkollü içki satışı yapılan mekânların kontrol edildiği operasyonda ise herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı. Trafik ekiplerinin denetimleri sonucu 215 araç kontrol edildi ve suç işlediği tespit edilen 42 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi. Araçlarda yapılan aramalarda ise A.A.T’nin (E-20) kullanımındaki araçta bir kama bulundu ve bahse konu şahıs hakkında yasal işlem başlatıldı.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir