Menü Altı
Menü Altı

Sayıştay’ın yetkisi ile ilgili tartışmalar sürüyor

Sayıştay’ın yetkisi ile ilgili tartışmalar sürüyor

UBP Milletvekili ve Meclisin Sayıştay Komitesi üyesi Oğuzhan Hasipoğlu, Vakıflar ve Din İşleri Dairesinin Sayıştay Başkanlığının denetimine tabi bir kurum olduğunu belirtti.

Hasipoğlu, Dome Otel ve Otel hakkında Sayıştay Başkanlığının görüşüyle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Hasipoğlu,  “Dome Otel konusunda görüş veremezdi diye eleştirmek yerine, Vakıflara ve dolayısıyla ülkemiz turizmi için en faydalı yatırımcıya ve en makul teklife odaklanalım” dedi.

Oğuzhan Hasipoğlu,  “Dome otel, ihaleye çıkılarak en iyi teklif verene mi kiralansın?, yoksa mevcut kiracısı olan Dayanışma Turizm Şirketine kiralanmaya devam mı edilsin?” diye sordu.

Sayıştay’ın bu konuda bir rapor yazıp, bunu Vakıflar idaresine ileterek, yeniden ihaleye çıkılması gerektiğini belirttiğini anımsatan Hasipoğlu, Vakıflar ve Din İşleri Dairesinin Sayıştayın denetimine tabi bir kurum olduğunu da vurgu yaptı.

Oğuzhan Hasipoğlu Sayıştay Başkanlığının sadece hesapları inceleyen bir kurum değil, aynı zamanda idarenin usulsüz bir işlemi var ise, veya yapılacak olan işlem idareyi zarara uğratacak veya gelir kaybına sebebiyet verebilecek ise de bunları denetleyebileceğini kaydetti.

 

TAK

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir