Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı

Özersay’ın adı kullanılarak dolandırıcılık yapılmaya çalışıldı

Özersay’ın adı kullanılarak dolandırıcılık yapılmaya çalışıldı

(ER MEYDANI TV-ÖZEL):  Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ın adını kullanarak dolandırıcılık yapılmaya çalışıldı.

Özersay, sosyal medyadan duyurduğu olayda, İstanbul’dan adı kullanılarak bir kuyumcudan para istendiğini açıkladı ve uyarıda bulundu.

Özersay’ın paylaşımı şöyle:

“Bir dolandırıcılık olayı ile karşı karşıyayız, o nedenle bu uyarıyı yazma ihtiyacı hissettim.

Bugün İstanbul’dan bir şahıs Kıbrıs’taki bir kuyumcuyu arayarak “merhaba ben Kudret Özersay, bugün hafta sonu olduğundan para aktaramadık, İstanbul’da ihtiyaçlı bir vatandaşımız için şu kadar bin Euro nakit paraya ihtiyaç var. Siz döviz işi de yapıyorsunuz, lütfen bahse konu miktarı şu IBAN numaralı hesaba, vatandaşımız için havale edin, pazartesi gelin Bakanlıktan nakit olarak alın” diyor!!!

Kuyumcu tesadüfen benim bir yakın arkadaşımı tanıdığı için arayıp sorma ihtiyacı hissediyor ve olay ortaya çıkıyor.

İsmimi kullanarak dolandırılmaya çalışılan vatandaş konuyu polise aktarıp şikayetçi olacak. Süreç başladı.

Buradan olabildiğince çok kişiye ulaşmak için yazıyorum.

Sakın bizim ismimizi kullanarak sizden para, menfaat veya bir başka ayrıcalık talep eden kimseye İTİBAR ETMEYİNİZ.”

Polis de uyardı

Öte yandan Polis Basın Subaylığı da yaptığı açıklamada, son günlerde, bazı bankaları, iş adamlarını ve kuyumcuları telefon ile arayan kişi veya kişiler bulunduğu, telefonla arayanların, kendilerini başka bir şahıs olarak tanıttıktan sonra, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek, kendisinin vermiş olduğu hesaba acilen para transferi yapması yönünde telkinde bulundukları şikayetleri alındığını belirtti.

Açıklamada, para transferinin ardından söz konusu paranın ATM’ler vasıtası ile hesaptan çekildiği belirtildi ve “Vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılık faaliyetlerine kesinlikle itibar etmemeleri, aranmaları halinde de en kısa sürede polisi durumdan haberdar etmeleri önemle rica olunur” denildi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir