Menü Altı
Menü Altı

Bisikletçi Kemal Köse hayatını kaybetti

Bisikletçi Kemal Köse hayatını kaybetti

Lefkoşa’nın simge isimlerinden bisikletçi Kemal Köse hayatını kaybetti.

Köse, bugün Lefkoşa’da toprağa verildi.

Kemal Köse’nin vefatıyla ilgili Facebook’ta duygularını yazanlar onun mesleğindeki ustalığını ve iyi insanlığını vurguladı.

Cemal Bektaş şunları yazdı:

“Akşam Lefkoşa’da bir kocaman okaliptüs ağacı değil, devasa bir çınar devrilip sonsuzluğa yürümüş. Sabah aldım acı haberini. Yıllarca ayni sokakta iş yeri komşuluğu yaptığım Kemal Beyi, efsane Bisikletçi Kemal Köse’yi kaybettik. Bir başka efsanenin, velesbitçi – motorcu Şakir ustanın talebesiydi. Şakir usta ona sadece bisikletçiliği değil, metallerin dilini ve esnaflığın ahlakını da öğretmişti. Şakir ustanın bir resmini büyülterek dükkanına asmıştı. Vefalıydı.
Huzur ve ışıklar içinde uyu değerli dostum. Umarım gittiğin yerde 8 – 10 fincan Kıbrıs kahvesi içebileceğin dostlar bulursun. Değerli eşi Ayşe hanıma ve sevgili çocuklarıyla torunlarına baş sağlığı ve sabırlar dilerim.”

Mahmut Anayasa ise “Çoroniğin, Yekta dayının, Karanfilli’nin, çörekçi Ömer dayının, boyacı Rauf’un, belesbitçi Köse dayının nefes aldığı, küfür ettiği, alın teri akıttığı, tavla oynadığı Sarayönü’nde büyüdüm ben… Güle güle Köse dayı, selam söyle babama, ‘Noldu be Anayasa?’ de, bir tavla at Yekta dayıynan, Ömer dayıya söyle beş diş çörek, bir gubbicik da çakısdes yollasın bana, sor bakalım Karanfilli cenette araba yıkıyor mu?, Çoronik hala daha doktora ‘Noldu be koç?’ diyor mu.?? Yaşanmışlıklardır’ bir insanı ‘oralı’ yapan, ben Kıbrıs’ım, Kıbrıs benim…” cümlelerini paylaştı.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir