Yüksek Seçim Kurulu, 7 Ocak erken genel seçimi için kesinleşen adayları ilan etti.
Geçici olarak ilan edilen adaylar listesinde bağımsız aday olarak yer alan KSP Genel Sekreteri Mehmet Birinci, adaylığını geri çekti.
YSK 8 siyasi partiden 379 aday ile 9 bağımsız adayın kesinleştiğini duyurdu.
Yenidüzen web sitesinde yer alan haberde YDP Girne adayı Okan Erdemsiz’in adaylığının düştüğü ancak yasa gereği adının listede kalacağı belirtildi.
Kesinleşen adaylar şöyle:
- DEMOKRAT PARTİ
(a) LEFKOŞA İLÇESİ
- Serdar Denktaş
- Eda Çelik
- Mert Taşkın
- Tigin Kişmir
- Okyay Sadıkoğlu
- Nihal Sofu
- Sedat Hacımehmet
- Ali Tunçtaşlı
- İpek Kabidan
- Rauf Ataöv
- Abdullah Aktolgalı
- Mehmet Burçaklı
- Tankut Rıfkı
- Nevzat Nevzat
- Hüseyin Akcan
- Servet Dinççetin
(b) GAZİMAĞUSA İLÇESİ
- Fikri Ataoğlu
- Afet Özcafer
- Azmiye Yınal
- Banu Kuman
- Hamide Çelik
- Sultan Vural
- Kenan Akın
- Tuncay Seymen
- Şevket Şenbülbül
- Ertan Kaygan
- Ali Anıl Yüce
- Elif İlgün
- Erol Karakış
(c) GİRNE İLÇESİ
- Hande Kayasal
- Koral Çağman
- Anıl Kaya
- Cem İbrahim Hocaoğlu
- Gülşen Çataloğlu Birinci
- Aslı Babayiğit Cansız
- Ender Çabuker
- Altan Karaçay
- Enver Hoca
- Murat Erdoğan
(d) GÜZELYURT İLÇESİ
- Çelebi Ilık
- Meral Kızılkanat
- İsmet Esenyel
- Türker Yiğitcan
(e) İSKELE İLÇESİ
- Şirin Zaimağaoğlu
- Turgut Ceyda
- Halil Talaykurt
- Hüseyin Çebi
- İsmail Özkurt
(f) LEFKE İLÇESİ
- Ersin Doğaç
- Rahme Öğütveren
- TOPLUMCU KURTULUŞ PARTİSİ YENİ GÜÇLER
(a) LEFKOŞA İLÇESİ
- Mehmet Çakıcı
- İzzet İzcan
- Tözün Tunalı
- Fahri Onbaşı
- Seda Okgül
- Mehmet Davulcu
- Seval Oyaltan
- Reşat Soylukal
- Kemal Aykutlu
- Fatma Alçıcıoğlu
- Bahire Korel
- Hediye Yiğiter
- Ayşe Can
- Yusuf Akama
- Ahmet Avano
- Uğur Barani
(b) GAZİMAĞUSA İLÇESİ
- Sonay Adem
- Mustafa Emiroğluları
- Tamer Karakaşlı
- Ahmet İşbeceren
- Ali Gulle
- Bakiye Lord
- Emir Gül
- Cafer Koçak
- Serpil Çağansel
- Bahadır Cevher
- İbrahim Korhan
- Hibeti Kadı Evginel
- Umut Kadı
(c) GİRNE İLÇESİ
- Salih Sonüstün
- Seral Çetindal
- Sevda Melek Bulut
- Ertuğrul Bildağ
- Elif Gümüşmaden
- Ali Kutluer
- Meryem Karaaziz
- Yurdaer Garip
- Güller Karamalli
- Yasin Kurt
(d) GÜZELYURT İLÇESİ
- Zühal Koreli
- Emin Taşker
- İpek Özsoy
- Ümral Volkan
(e) İSKELE İLÇESİ
- Mustafa Tarhan
- Ali Şammali
- Mehmet Taş
- Esma Kızıl
- Hüseyin Beyaz
(f) LEFKE İLÇESİ
- Ali Üncü
- Hasan İzzet Dinçoğlu
- CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ
(a) LEFKOŞA İLÇESİ
- Tufan Erhürman
- Özdil Nami
- Sıla Usar İncirli
- Birikim Özgür
- Ahmet Hüdaoğlu
- Doğuş Derya
- Günay Kiprit
- Ali Karavezirler
- Muhittin Tolga Özsağlam
- Fatma Miralay
- Feriha Tel
- Kadri Fellahoğlu
- Mutlu Azgın
- Hasan Ulaş Altıok
- Ülkü Taşseven
- Şerife Korucan
(b) GAZİMAĞUSA İLÇESİ
- Erkut Şahali
- Hamit Caner
- Mustafa Naimoğulları
- Teberrüken Uluçay
- Asım Akansoy
- Aybike Yektaoğlu
- Şifa Çolakoğlu
- Ahmet Billuroğlu
- Cemal Mert
- Ceyhun Ümiter
- Mine Adalıer
- Derviş Karaca
- Bedia Balses Çeliker
(c) GİRNE İLÇESİ
- Fazilet Özdenefe
- Fikri Toros
- Salih Sarpten
- Mahmut Kanber
- Salih İzbul
- Mustafa Ergüven
- Arzu Cankoy
- Çelen Özkaynak
- Şehan Tomgüsehan
- Ziya Tüzel
(d) GÜZELYURT İLÇESİ
- Armağan Candan
- Filiz Besim
- Mehmet Çağlar
- Hüseyin Erçal
(e) İSKELE İLÇESİ
- Biray Hamzaoğulları
- Mehmet Ceylanlı
- Fikret Civisilli
- Selda Şafak
- Sedat Kılıç
(f) LEFKE İLÇESİ
- Salahi Şahiner
- Teoman Oktay
4.TOPLUMCU DEMOKRASİ PARTİSİ
(a) LEFKOŞA İLÇESİ
- Cemal Gürsel Özyiğit
- Asım İdris
- Suphi Hüdaoğlu
- Hıvsiye Özlem Gürkut
- Halil Hızal
- Boysan Boyra
- Çelen Çağansoy
- Evrim Hınçal
- Barış Erkmen
- Mine Atlı
- Mustafa Erk
- Tekin Birinci
- Adnan Eraslan
- Ediz Tunçel
- Bülent Kılıçoğlu
- Dağdoğan Sadrazam
(b) GAZİMAĞUSA İLÇESİ
- Hüseyin Angolemli
- Yeşim Dede
- Mürüde Çelikağ
- Ece Balcı
- Ercan Hoşkara
- Barış Başel
- Yasemin Çobanoğlu
- Ahmet Denizer
- Taçam Gökbörü
- İlknur Işıl Türkmen
- Ümit Karagözlü
- Ümit Emin
- Seyit Ahmet Güler
(c) GİRNE İLÇESİ
- Zeki Çeler
- Ayşe Öztabay
- İlkşen Varoğlu Atik
- Zafer Hüray
- Meral Başkal
- Ziya Egemen Sencer
- Sibel Karaca
- Faize Sertel
- Hamide Dağkıranlar
- Elmas Tokay
(d) GÜZELYURT İLÇESİ
- Kamil Gilanlıoğulları
- Neşe Ertok
- Adnan İşbilir
- Metin Ertop
(e) İSKELE İLÇESİ
- Cemaliye Soğancı
- Salim Özbolat
- Erkut Yılmabaşar
- Yaşar Gündeğer
- Hasan Bilgehan
(f) LEFKE İLÇESİ
- Orhun Karagözlü
- Cem Kızılgök
- ULUSAL BİRLİK PARTİSİ
(a)LEFKOŞA İLÇESİ
- Hüseyin Özgürgün
- Faiz Sucuoğlu
- Ersin Tatar
- Savaş Atakan
- Hasan Taçoy
- Zorlu Töre
- Aydın Soyer
- Olgun Amcaoğlu
- Tahsin Ertuğruloğlu
- Ahmet Savaşan
- Türel Özer Öksüzoğlu
- Saffet Nadiri
- Fisun Özsun
- Emete Gözügüzelli
- Nurcan Yardımcı
- Ömra Can
(b) GAZİMAĞUSA İLÇESİ
- Sunat Atun
- Oğuzhan Hasipoğlu
- Resmiye Canaltay
- Dursun Oğuz
- Hakan Dinçyürek
- Ersan Saner
- Hasan Onalt
- Canan Zeki
- İ.Güneş Güneşoğlu
- Ahmet Kaşif
- Gürsel Uzun
- Durdane Abi Acı
- Eylem Dolmacı
(c) GİRNE İLÇESİ
- Kutlu Evren
- Ünal Üstel
- Bulut Akacan
- Ahmet Arslan
- Özdemir Berova
- İzlem Gürçağ Altuğra
- Zalihe Damdelen
- Selim Gökbörü
- Hüseyin Kayım
- Deniz Serbest
(d) GÜZELYURT İLÇESİ
- Ali Pilli
- Kemal Dürüst
- Menteş Gündüz
- Hatice Özler Şahin
(e) İSKELE İLÇESİ
- Nazım Çavuşoğlu
- Önder Sennaroğlu
- Ümit Özkıran
- Yasemi Öztürk
- Fatma Darben
(f) LEFKE İLÇESİ
- Aytaç Çaluda
- Fırtına Karanfil
- HALKIN PARTİSİ
(a) LEFKOŞA İLÇESİ
- Kudret Özersay
- Tolga Atakan
- Gülşah Sanver Manavoğlu
- Fatma Kınış
- Teksen Köroğlu
- Cemre Günsel Esengin
- Serkan Mesutoğlu
- Evin Unutmaz
- Eylem Deliceırmak Erbilen
- Nurettin Çırakoğlu
- Orkun Bozkurt
- Tuğberk Emirzade
- Mehmet Özbilgehan
- Aral Moral
- Nihal Salman
- Sonuç Koyuncu
(b) GAZİMAĞUSA İLÇESİ
- Hasan Topal
- Ayşegül Baybars
- Ramazan Gündoğdu
- Süleyman Canatan
- İrem Uygun
- Kemal Bağzıbağlı
- Şevki Kıralp
- Özgür Vehit
- Özbir Akbaşak
- Hilmiye Sezer Kumbur
- Hasan Sapsızoğlu
- Ercan Elçin
- Fikret Deniz
(c) GİRNE İLÇESİ
- Erek Çağatay
- Ahmet Özyalçın
- Baki Aygün
- Jale Refik Rogers
- Bihter Beyazyüz
- Sadık Ülker
- Cenk Dökmen
- Kemal Batman
- Yusuf Avcıoğlu
- İhsan Tuncalı
(d) GÜZELYURT İLÇESİ
- Hasan Büyükoğlu
- Emsal Emirzadeoğluları
- Naim Pınar
- Ayşe Gökyiğit
(e) İSKELE İLÇESİ
- Mesut Genç
- Hicran B.Fırat
- Halil Sakallı
- Ercan Beşerler
- Ahmet Güneş
(f) LEFKE İLÇESİ
- İsmail Kaşot
- Lütfiye Fedai
7.YENİDEN DOĞUŞ PARTİSİ
(a) LEFKOŞA İLÇESİ
- Bertan Zaroğlu
- Turan Büyükyılmaz
- Enver Öztürk
- H.İlker İpekdal
- Yusuf Çelik
- Sinem Tip
- Hale Alibaba Erden
- Mustafa Ulaş
- Hüseyin Azer Özkan
- Ali Yenen
- Emre Dalgıç
- Mete Topçu
- Musa Suiçmez
- Özen Güneralp
- Bayram Özel
- Feçriye Yönder
(b) GAZİMAĞUSA İLÇESİ
- Erhan Arıklı
- Mahmut Erden
- Fırat Yılmaz
- İlter Ömeroğlu
- Bülent Fevzioğlu
- Şeyda Luckinger
- Mahmut Hayta
- Mehmet Kelebek
- Rakkate Fatı
- Ayhan Demir
- Berna Çelik
- Bünyamin Öztürk
- Nurcan Çiftci
(c) GİRNE İLÇESİ
- Fuat Tek
- Arzu Pürtül
- Mehmet Ünal Bay
- Sunalp Derviş Sencer
- Okan Erdemsiz
- Güldem Akdağ
- Canan Canbolat
- Derin Okçelen
- Yıldız Altuntaş
- Gültekin Ben
(d) GÜZELYURT İLÇESİ
- Abdullah Sebahattin Alıcı
- Gökhan Saraç
- Dilek İnik
- Ekrem Kara
(e) İSKELE İLÇESİ
- İsmet İlkhan
- Yakup İskender
- Ahmet Dinç
- Mustafa Demiryürek
- Ejder Aslanbaba
(f) LEFKE İLÇESİ
1.Nejla Gazi
2.Emrullah Alşan
- MİLLİYETÇİ DEMOKRASİ PARTİSİ
(a) LEFKOŞA İLÇESİ
- Ufuk Üçay
- Hüseyin Mert Coşkun
- Hüseyin Andaç
- Soykan Türken
- Adem Türker
- İsmail Başarır
- Mehmet Altunçay
- Derya Karmaner
- Mehmet Sonap
(b) GAZİMAĞUSA İLÇESİ
- Alpaslan Diktaş
- Serhat Özanıl
- Seçkin Akalın
- Nuh Erk
- Umut Helvacıoğlu
- Ayşe Karakuzu
(c) GİRNE İLÇESİ
- Erkan Canlıer
- Muhammed Kayın
- Hakan Ekinci
- Mehmet Bay
- İnci Sokollu
- Nur Çınar
- Aydan Ortaç
- Haşim Demir
(d) GÜZELYURT İLÇESİ
- Rasim Can
- Banu Diktaş
(e) İSKELE İLÇESİ
- Kezban Ülsol
- Aziz Tanseloğlu
- Fahri Büyük
(f) LEFKE İLÇESİ
- Tuncay Özkaraşahin
BAĞIMSIZLAR
- Ashraf Faiq (Lefkoşa)
- Osman Zorba (Lefkoşa)
- Çetin Sadeli (Lefkoşa)
- Cüneyt Hüseyin Küçük (Lefkoşa)
- Cuma Ülker (Gazimağusa)
- Korhan Ekcan (Gazimağusa)
- Gül Çataloğlu (Girne)
- Ayhan Korel (Güzelyurt)
- Ali Sanatkar (İskele)