Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı

“Sanayi bölgesinde yaşanan sıkıntılar konusunda çalışmalar yapmaktayız”

“Sanayi bölgesinde yaşanan sıkıntılar konusunda çalışmalar yapmaktayız”

Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami, Mecliste Dursun Oğuz’un dile getirdiği sıkıntıların gerçek olduğunu belirterek, Sanayi Bölgeleri’nden toplanan kiraların Maliye’ye gittiğini ve bütçe yapılırken, bu paraların bütçeye dağıtıldığını ve çok küçük bir miktarının Sanayi Bölgeleri’nin ihtiyaçları için ayrılabildiğini kaydetti.

Sanayi bölgelerinde bir çok kaçak yapı sorunu da bulunduğunu belirten Bakan Nami, bu konuda 16 tane soruşturma memurunu eğittiklerini ve ilk olarak Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nin denetlenerek, kurallara uymayanlara 17 tane ceza yazıldığını anlattı.

Gazimağusa Sanayi Bölgesi’nin durumun gerçekten kötü olduğunu, ilk aşamada sadece çukurların kapatılması için 700 bin TL’lik bir kaynağa ihtiyaç olduğunu anlatan Bakan Nami, imkanlar dahilinde sanayi bölgeleri için sorunların üzerine gidilmeye çalışıldığını ve sanayi bölgelerinin kesinlikle sahipsiz olmadığını vurguladı.

Elektrik maliyetlerinin daha aşağıya çekilebilmesi için de çalışmaların devam ettiği vurgulayan Bakan Nami, yeni bir jeneratör alımı, enterkonnekte kablo konusunda çalışmaların devam ettiğini, sanayicilerin güneş enerjisinden faydalanabilmesi için teşviklerde bulunduklarını anlattı.

Nami, sanayi bölgesinde yaşanan sıkıntılar konusunda çalışmalar yaptıkların ve yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir