Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı

Rum Enerji Bakanı Pilidou: Sondaj programları devam ediyor, temaslar sürüyor

Rum Enerji Bakanı Pilidou: Sondaj programları devam ediyor, temaslar sürüyor

Rum Ticaret ve Sanayi Odasında açıklamalarda bulunan Pilidou, Çarşamba günü TOTAL ve ENI şirketleri ile görüşmeler gerçekleştirileceğini, 2021 Eylül ya da Ekim ayı için planlanan sondajlar konusunda Exxon-Mobil ile de sürekli temas içinde bulunduklarını duyurdu.

Afrodit parsel ile ilgili Pilidou, bu parseli yöneten Chevron, Delek ve Shell şirketleri ile sürekli temas içinde bulunduklarını belirterek korona virüsün ikinci dalgasının sorunlar yaratmaması umudunu dile getirdi.

Rum Enerji Bakanlığı ile diğer şirketlerin daha fazla sorun olmaması umuduyla tedbirler benimsediklerini vurguladı ve “faaliyetlerin belirlenen zaman dilimi içinde ilerlemesi amacıyla uygun ve onaylanması gereken tedbirleri görüşüyoruz” dedi.

Şirketlerin sadece salgından mı etkilendikleri sorusuna Rum Enerji Bakanı, başlıca nedenin bu olduğunu, salgının piyasada ve fiyatlarda sorunlar doğurduğunu ve bunun da salgınla bağlantılı olduğu yanıtını verdi.

Rum Bakan gerek pratik zorluklar gerekse yatırım düzeylerinde sorunların yaşandığını belirterek bu aşamada Güney Kıbrıs’ın pek etkilenmediğini dile getirdi ve gelecekte de etkilememesi dileğinde bulundu.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir