Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı

Pozitif vaka yok

Pozitif vaka yok

KKTC’de dün yapılan 1355 koronavirüs testinin tüm temiz çıktı, böylece üst üste vaka saptanmayan gün sayısı 19’a ulaştı. 11 Mayıs’ta yerinde teslim ve paket servis hizmetine başlayacak restoran ve büfe çalışanlarına yapılan bugünkü testler sonucu 21 kişiye ileri tetkik yapılacağı, ileri tetkiki sonuçlanan 11 kişinin sonucunun ise negatif çıktığı açıklandı. Toplam test sayısı 17 bin 786’ya ulaşırken, tedavisi devam eden sadece bir hasta kaldı.

BAKAN PİLLİ: “TOPLAM 1355 TEST YAPILDI, POZİTİF VAKA YOK”

Sağlık Bakanı Ali Pilli, son 24 saatte yapılan test sayısının 1355 olduğunu,  pozitif bir vakaya rastlanmadığını açıkladı.

Bakan Pilli, ileri tetkik yapılacağı açıklanan 10 kişi ve bir gün önce yine ileri tetkik yapılacağı belirtilen 1 kişi ile birlikte 11 kişinin sonuçlarının negatif olduğunu, bugün yapılan testler arasından 21 kişiye ileri tetkik için PCR testi yapılacağını da kaydetti.

TESTLER, RESTORAN VE BÜFE ÇALIŞANLARINA

Bakan Pilli, dün Covid -19 testlerinin 11 Mayıs’ta faaliyete geçecek ve yerinde teslim ve paket servis yapacak olan restoran ve büfelerin çalışanlarına yapıldığını kaydetti.

Bakan Pilli, önümüzdeki ilk  15 günün önemine dikkat çekerek Covid – 19 savaşının henüz bitmediğini, kurallara uymanın hayati önem taşıdığını, “önlemlerini al güvende kal sloganıyla ” hayatın devam ettirilmesi gerektiğini kaydetti.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir