Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı

Müsteşar’dan çöken inşaatta inceleme

Müsteşar’dan çöken inşaatta inceleme

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı Aytunç Şirket, yapımına devam edilen ve dün iş kazasının gerçekleştiği okul binası inşaatında incelemelerde bulunarak yapımı üstlenen Cysings Construction LTD Direktörleri Emrah Çakır ve Derviş Tandoğan’dan bilgi aldı.

ŞİRKET: “YAPIMINA BAŞLANDIĞI GÜNDEN İTİBAREN OKULUN HERTÜRLÜ KONTROL VE DENETLEMELERİ YAPILMAKTADIR”

Müsteşar Aytunç Şirket Girne’nin Püsküllü bölgesinde yapımı devam eden okul binası inşaatında tüm kontrol ve denetlemelerinin yapımına başlandığı günden itibaren Planlama ve İnşaat Dairesi tarafından rutin bir şekilde yapıldığına dikkat çekerek, gerek proje aşaması gerekse de yapım aşamasında tüm kontrollerin yapıldığını ve izinlerin alındığını belirtti.

Şirket, gerçekleştirdiği inceleme ve aldığı bilgiler doğrultusunda yaptığı açıklamada inşaatın, Merkezi İhale Komisyonu tarafından devlet ihale prosedürleri çerçevesinde çıkılan ihale sonucunda Cysings Construction LTD’e verildiğini belirterek, yapımı devam eden okulun inşaatında yaşanan kazanın, ilk incelemelerde kurulan kalıplarda oluşan aksaklıktan dolayı kaynaklanabileceğini ancak kesin sonucun detaylı incelemelerin ardından ortaya çıkacağını kaydetti.

Yaşanan talihsiz olayın inşaat yapım sürecinde karşılaşılabilecek bir olay olduğunu belirten Şirket, kazanın kendilerini üzdüğünü ancak herhangi bir can kaybına neden olmamasının, olayın sevindirici yanı olduğunu dile getirdi.
Yaralanan işçileri hastanede ziyaret ettiklerini ve geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini de söyleyen Şirket, “Ziyaret ettiğimiz kardeşlerimizin durumunun iyi olması ve olayın kalıcı hasarlar bırakmaması bizleri sevindirmiştir.” dedi.

“İnşaat, Planlama ve İnşaat Dairesi’nin gözetimi ve denetiminde sürdürülmektedir”
İnşaatın, Planlama ve İnşaat Dairesi’nin gözetimi ve denetiminde sürdürüldüğüne de vurgu yapan Aytunç Şirket, inşaatta her türlü kontrol ve denetimin yapım aşamasından itibaren ilgili daire tarafından yapıldığına önemle dikkat çekti.

Bu kontrol ve denetimler çerçevesinde gerekli onayların verilmesiyle işlemlerin yapıldığına da değinen Şirket, “Burada tüm kontrol ve denetim Planlama ve İnşaat Dairesi tarafından rutin bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir denetim ve kontrol eksikliği yoktur. Kaza tamamen teknik bir olaydan kaynaklanmaktadır. Bugün yerinde de inceleme fırsatı buldum, gerekli önlemle ilgili şirket tarafından alınmış, okulumuzun yapımına devam edilmektedir ve planlanan teslim tarihine yetiştirileceği ön görülmektedir.” dedi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir