Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı

KTSO’dan hükümete bir dizi öneri: “Ekonomik yıkım ile mücadele ediyoruz”

KTSO’dan hükümete bir dizi öneri: “Ekonomik yıkım ile mücadele ediyoruz”

Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO), bir yıldır pandeminin sağlık ve ekonomi üzerindeki yıkımıyla mücadele edildiğine işaret ederek sanayicilerin dayanacak gücü kalmadığını belirtti. Oda, hükümete, bir dizi öneri sundu.

“Aşı programı, Sosyal Sigorta İşveren Payı Desteği, Enerji Girdi Maliyetlerinin Desteklenmesi, Finansman Kaynaklarına Erişim, Kısmi Çalışma Düzenlemesi ve Kira Muafiyeti” başlıklarından oluşan 6 maddelik öneri hazırlayan KTSO, istihdamın ve üretimin devamı için Başbakan ve ilgili bakanlıkların önerilerini dikkat alıp değerlendirmesini ve sonuçlandırmasını istedi.

Sanayi Odası, “Karar almakta gecikilen her bir günün, sadece ekonomiye değil sosyal yapıya da geriye dönüşü olmayan zararlar vereceği unutulmamalı ve sanayicilerimizin sabrının taştığı gerçeği gözden kaçırılmamalıdır” açıklamasında bulundu.

Yazılı açıklamasında, halkın neredeyse bir yıldır pandeminin sağlık ve ekonomi üzerinde yarattığı yıkımla mücadele ettiğini belirten KTSO, ancak pandemi süresince ülkeyi yönetenler tarafından ne sağlık ne de ekonomi için planlı ve uygulanabilir kısa-orta-uzun vadeli bir eylem planı oluşturulduğunu, kararların özel sektör göz ardı edilerek günübirlik alındığı eleştirisi yapıldı.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir