Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı

Karaman: “Girne’nin doğusuna iki alternatif yol”

Karaman: “Girne’nin doğusuna iki alternatif yol”

CTP Girne Belediye Başkan adayı Birol Karaman, Girne’deki iş insanlarından oluşan Girne Konseyi ziyaret etti.
Meclis üyesi adaylarının da tanıtıldığı toplantıda projeleriyle ilgili sunum yapan CTP Girne Belediye Başkan adayı Birol Karaman, kentin temel sorunlarının trafik, kurumsallaşma ve alt yapının güçlendirilmesi olduğunu söyledi.
Sunumunda kamuoyu yoklamalarından elde ettikleri verileri de paylaşan Birol Karaman, Girne halkının yaşam kalitesini aşağıya çeken sorunlara öncelik verdiklerini aktardı.
Girne halkının altı kent arasında en mutsuz kent olduğuna işaret eden Karaman, her iki kişiden birinin trafik ve yol güvenliği konularından şikâyeti olduğunu belirtti.
Trafik sorununun içinde kaldırımlar, yolların düzenlenmesi, otopark sorunu ve toplu taşımanın yetersizliğinin varlığına işaret eden Karaman, “Biz kente makyaj değil kalıcı çözümler üretmek için geliyoruz. Trafik sorunun çözülmesi için alternatif yollarıoluşturmamız gerekiyor. Yaptığımız araştırmada Girne’nin doğusundan gelen vatandaşlarımızın, büyük bir çoğunluğunun Girne’yi transit geçiş olarak Lefkoşa’ya ulaşmak için kullandığını gördük. Alternatif ürettiğimizde kent içi trafiği en az beşte bir oranında azalabileceğimizi görüyoruz. Bu rahatlama bize kavşakların ve yolların düzenlenmesini ele alma şansı verecek” dedi.
Doğudan gelenleri Lefkoşa’ya ulaştırmak için iki alternatif üzerinde çalıştıklarını bildiren Karaman, alternatif yollarla ilgili detayları paylaştı.

Kaynak:TAK

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir