Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı

İş yerleri ne zaman açılacak? Başbakan ilk kez tarih verdi

İş yerleri ne zaman açılacak? Başbakan ilk kez tarih verdi

Başbakan Ersin Tatar ile Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy işyerlerinin yeniden açılmasına yönelik Ekonomik ve Mesleki Örgütlerle toplantı yaptı.

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nda yer alan toplantının başında konuşan Başbakan Ersin Tatar, alınan tedbirler neticesinde vaka sayısında yatay seyir değil düşüş yaşanmakta olduğunu belirterek ‘Rehavete kapılmazsak, biraz daha sabredersek ve temastan uzak durabilirsek bu işi selametle atlatmış olacağız’ dedi.

Başbakan Tatar, uçuşların ne zaman başlayacağının ise Türkiye ve Güney Kıbrıs’taki gelişmelere bağlı olarak önümüzdeki birkaç ay içerisinde belli olacağını söyledi.

Alınacak bazı tedbirler ve yapılacak bazı düzenlemelerle hangi sektörlerin hangi zaman diliminde açılacağını tartıştıklarını belirten Başbakan Tatar, Ekonomi ve Enerji Bakanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Sağlık Bakanı’nın ekonomik ve mesleki örgütlerle konuyu değerlendirmek üzere yarın toplanacağını belirtti.

Önemli olan alınacak tedbirlerle riski minimuma çekebilme ve kalabalık olmayan ve çok fazla temas gerektirmeyen alanlarda yavaş yavaş ekonomik faaliyetlerin başlayabilmesi için düzenlemeler yapmak olduğunu belirten  Başbakan Tatar 4 Mayıs’a kadar yapılacak çalışmalar ve düzenlemelerle açılmaların gerçekleşebileceğini söyledi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir