Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı

Harmancı: “Sadeli’nin aldığı oy siyasetin utancıdır”

Harmancı: “Sadeli’nin aldığı oy siyasetin utancıdır”

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, pazar günü yapılan milletvekilliği erken genel seçimine 9 adaydan biri olarak katılan ve 3 bin 249 oy alarak dikkat çeken bağımsız aday Çetin Sadeli’nin aldığı oyun siyasetin utancı olduğu görüşünü belirtti.

Harmancı, Facebook sayfasından paylaştığı yorumunda şunları yazdı:

“Herkes dalgasını geçiyor tiye alıyor ama Çetin Sadeli konusu hem sosyolojik açıdan hem de siyasal açıdan derinlemesine irdelenmelidir.

Çetin Sadeli’nin aldığı oy siyasetin utancıdır, Kıbrıs Türk Federe Devletinden itibaren kurulmuş düzene bu düzene yol verenlere bu sistemi yenmeyi başaramayan temizlere, temizleyemeyip düzene yama olanlara ithaf edilmiş bir sonuçtur.

Sosyolojik açıdan da artık umutsuzluğun, böyle geldi böyle giderin toplum tarafından da azımsanmayacak oranda kanıksanmasıdır.

Bunu yenmenin yolu var mıdır? Hala vardır. Bir nevi kamikaze hükümeti… Kendi ölümünü de göze alarak her türlü yolsuzluğu arsızlığı haksız nemalanmaya karşı hesap sormayı göze alabilecek bir yapıyı oluşturabilmek… Bir de aç kalırız ama bunları yaparız denilebilmelidir.”

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir