Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı

Gürcafer: Şartnameye aykırı bir yöntem izlendi ve bu kafalarda soru işareti yarattı

Gürcafer: Şartnameye aykırı bir yöntem izlendi ve bu kafalarda soru işareti yarattı

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, Gazimağusa Kanalizasyonu Tamirat İşleri ile ilgili Avrupa Birliği tarafından açılan ihalede ilgili şartnameye aykırı bir yöntem izlendiğini ve bunun kafalarda soru işareti yarattığını kaydetti.
Gürcafer, tekliflerin açılması esnasında Birlik gözlemcilerini dışarıya çıkarıldığını ileri sürerek, şartnamenin zarfların halka açık bir ortamda açılmasını zorunlu kıldığını; buna rağmen, Birlik adına görevlendirdikleri gözlemcilerin AB yetkililerince dışarıya çıkarılması ve tekliflerin, ihaleye teklif vermiş olan iki yabancı firma yetkilisi huzurunda okunmasının kendileri açısından ihaleyi şaibeli bir duruma soktuğunu belirtti.
Söz konusu ihaleyle ilgili teklif verme süresinin bugün dolduğunu kaydeden Gürcafer konuyla ilgili yazılı açıklamasında şunları aktardı:
“KKTC MAKAMLARI KONUYU MERCEK ALTINA ALMALIDIR”
“Özellikle, Gazimağusa Kanalizasyonu işinin bütünü 6.000.000 Euro’ya yapılmış iken, kanalizasyonun tamiratı için ihalede verilen 20.000.000 Euro üzerinde teklifin, Kıbrıs Türk halkı için ayrılmış Mali Yardım Tüzüğü çerçevesindeki paradan karşılanacağı hasebi ile KKTC makamlarınca konu mercek altına alınmalıdır.
Geçmişte yaptığımız açıklamalarda da belirttiğimiz gibi, tamiratların çok daha ucuza ve çok daha getirimli yapılabileceği tarafımızca tespit edilmiştir. Hal böyle iken, toplum adına ayrılan kaynakların, AB kaynaklı dahi olsa, har vurulup harman savurulmasına müsaade etmeyeceğiz.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir