Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı

Girne Konseyi’nden seçime hazırlanan partilere çağrı

Girne Konseyi’nden seçime hazırlanan partilere çağrı

“Kim iktidara gelirse gelsin, Girne öncelikli gündemleri arasında yer almak zorundadır”

(ER MEYDANI TV-ÖZEL):  Girne Konseyi, seçime hazırlanan siyasi partilerin dikkatini Girne’nin yaşadığı altyapı ve trafik sorunlarına çekerek “Kim iktidara gelirse gelsin, Girne öncelikli gündemleri arasında yer almak zorundadır” dedi.

Girne Konseyi’nden siyasi partilere hitaben yapılan açıklamada, “Seçim öncesi siyasi partilerin Girne’nin başta trafik olmak üzere, alt yapı sorunlarına yönelik projelerini ve kararlılıklarını bilmek istiyoruz” denildi.

Girne’nin, ekonomik dengelerin de değişmesiyle hızla gelişen bir kent haline geldiğine dikkat çekilen açıklamada, kentin büyüme hızı, beraberinde bazı sorunları da getirdiğinin endişeyle izlendiği kaydedildi.

Kamunun yapması gereken alt yapı yatırımlarının, özel sektör yatırımlarının çok gerisinde kaldığı ifade edilen açıklamada, trafikteki sorunlar da vurgulandı.

Girne Konseyi açıklamasında şöyle denildi:

“Girne’de son yılların en belirgin sorunu ise trafikte yaşanmaktadır. Girne’de trafik tam anlamıyla felç. Bu sorun kentin ekonomik değerini maalesef aşağıya çekmekte ve Girne’yi yaşanmaz bir yer haline getirmektedir.

Üzülerek görmekteyiz ki, Girne trafiğini büyük oranda rahatlatacak iki çevre yolu yol yapım çalışmaları başlamadan durmuştur. Onar Vilage- Ozanköy ve Girne’den Lapta’ya uzanan çift şeritli yol olacak olan iki önemli yol yapımına yıllardır başlanamamıştır. Gerekçesi ise, ‘kamulaştırma.’ Devletin koca bir kenti rahatlatacak trafik projesini 3-5 kamulaştırma işlemine kurban etmesi kabul edilemez. Yaklaşık dört yıldır, projeler ileriye taşınamıyor. Oysa, kamulaştırma dediğimiz işlemlerin, ihale aşaması öncesinde tamamlanması gerekmekte. Girne’deki büyüme, belediye sorunu olmaktan çıkmış, ülkesel bir sorun haline gelmiştir.

Kim iktidara gelirse gelsin, Girne öncelikli gündemleri arasında yer almak zorundadır. Girne Konseyi olarak, açıkçası seçim öncesi siyasi partilerin Girne’nin başta trafik olmak üzere, alt yapı sorunlarına yönelik projelerini ve kararlılıklarını bilmek istiyoruz.

Tüm siyasi partilere seçim döneminde başarılar diliyoruz.”

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir