Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı

Erhürman: Ekonomi için kriz masası şart

Erhürman: Ekonomi için kriz masası şart

Özel bir televizyon kanalına konuşan Cumhuriyetçi Türk PartisiGenel Başkanı Tufan Erhürman, şu anki döviz krizinin 2018’de yaşanan döviz krizi ile karşılaştırılamayacağını söylerken, 2018’de Sterlin’in 9 TL’yi gördüğünü, ancak şimdi 9,50’lere çıktığını ve durup durmayacağına dair herhangi bir öngörünün olmadığının altını çizdi.

“Yaşanan tüm bunlarla işsizliğin arttığı, toplamda işten durdurmaların 15 binlere çıktığı bir dönem içerisindeyiz” diyen Erhürman, çok büyük bir ekonomik krizle karşı karşıya olunduğunu ifade etti.

Erhürman ayrıca, CTP olarak pandemiden bir ay sonra yaptıkları açıklamada, yaşanabilecek ekonomik krizin uyarısını yaptıklarını, muhakkak suretle bir kriz masası oluşturulması gerekliliğini vurguladıklarını da söyledi.

Kurulması gereken kriz masasında bir ortak aklın oluşturulması gerektiğini yineleyen Erhürman, “Ama bu akıl Türkiye Cumhuriyeti ile protokol imzalanıncaya kadar oluşturulmadı. O yüzden onu çok eleştirdik. Çünkü o protokol aslında özel sektöre yapmamız gereken katkıyı yapabileceğimiz teknik olarak olanakları sağlamadı. Rakamsal olanaklar o kadar kötü olmasa da teknik olanakları sağlamadı” dedi.

Hükümetin Ankara’dan 100 yataklı pandemi hastanesi müjdesi vermesini “aklımızla dalga geçmek” olarak niteleyen Erhürman, hükümetin ilk günden itibaren sekiz defa pandemi hastanesi kararı değiştirdiğini ileri sürdü.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir