Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı

Eliz 2019 sezonunu final oynayarak açtı

Eliz 2019 sezonunu final oynayarak açtı

Ülkemizin yıldız tenisçisi Eliz Maloney Yorgancı 2019 sezonunu başarı ile açtı.

İlk turnuvasını İngiltere Tenis Federasyonunun Loughborough kentinde düzenlediği “British Tour” turnuvasına katılarak başlayan Eliz, final oynayarak büyük başarı gösterdi.

İlk maçını Annali Olivelle karşı yapan Eliz turnuvaya biraz heycanlı başladı. İlk sette 7-5 geriye düşen Eliz ikinci ve üçüncü setleri  6-2 ve 6-0 alarak maçı kazanan taraf oldu. Eliz çeyrek finalde Katherine Barnes’ı 6-0 6-3’lük setlerle rahat bir şekilde yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde hiç zorlanmadan, Charlotte Howard’ı  6-1 ve 6-2 setlerle 2-0 yenerek finale yükselen Eliz, final maçında Amelia Rajecki ile karşılaştı. İlk seti 6-3 alan Eliz, ikinci ve üçüncü setlerde istediği performansı gösteremedi ve maçı 2-1 setlerle vererek müsabakadan yenik ayrıldı.

Eliz,  turnuvanın sonunda, bu turnuvaların eksiklerini görmesi açısından çok önemli olduğunu ve bu yılkı hedeflerinin, yaz sezonu sonuna kadar birçok Uluslararası turnuvalara katılarak maç eksikliklerini gidermek, antremanda çalıştıklarını maçta uygulamak ve dünya sıralamalarında ilerlemek olduğunu söyledi.

Eliz, sözlerinin sonunda kendisine destek veren ve her zaman yanında olan, KKTC’nin değerli iş adamları Arden Gıda Ltd, Atakom Ticaret Ltd,  Metgin Limited ve Oero Trading Ltd direktörlerine teşekkür etti.  Eliz ayni zamanda kendisine destek veren ve bu uzun yolculukta yanında olup elinden tutmaya söz veren Başbakanımız Tufan Erhürman ve Spor Dairesi Müdürümüz Alkan Değirmencioğlu’nada saygılarını göndererek teşekkür etti.

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir